Rebelo: Kardec powinien być w kadrze Brazylii

5 lat temu
Alan Kardec | fot. Palmeiras

Brazylijski minister sportu Aldo Rebelo, zamiast na przygotowaniach kraju do mistrzostw, skupia się ostatnimi czasy bardziej na wygłaszaniu opinii, kto powinien znaleźć się w kadrze "Canarinhos" na zbliżający się czempionat.

Jednym z zawodników, których ceni Rebelo jest Alan Kardec. Według polityka, napastnik zasługuje na to, aby dostać szansę gry w towarzyskim meczu 5 marca przeciwko RPA. Będzie to ostatni sprawdzian Brazylijczyków przed oficjalnym ogłoszeniem nazwisk piłkarzy, których trener Scolari widzi w 23-osobowym zespole na Mistrzostwa Świata.
 
- Kardec poprawia swoją technikę oraz staje się wszechstronniejszy. Zaliczył perfekcyjny występ przeciwko São Paolo. Grając jako klasyczny środkowy napastnik strzelił bramkę w meczu z Corinthians. Felipão (przydomek Scolariego - przyp. red.) zadecyduje mądrze - przekonywał Rebelo w wypowiedzi dla mediów.
 
Kardec, na ewentualne włączenie go do kadry, musi poczekać do poniedziałku, kiedy to selekcjoner poda listę piłkarzy z ligi krajowej. Dołączą oni do zawodników grających na co dzień w Europie, których Scolari powołał wcześniej.
 
25-latek reprezentuje obecnie barwy Palmeirasu, gdzie wypożyczono go z Benfiki, w której nie mógł przebić się do podstawowej jedenastki. Jeśli udałoby mu się zagrać w Johannesburgu, byłby to jego debiut w seniorskiej reprezentacji Brazylii. Kardec w przeszłości rozegrał 15 spotkań w kadrze U-20, w których strzelił 6 bramek.


ŹRÓDŁO
Sambafoot
TAGI: Alan Kardec de Souza Pereira Junior Brazylia SE Palmeiras
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0171 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.