Oficjalnie: Nowa umowa Rooneya

5 lat temu
Wayne Rooney | Fot. Manchester United FC

Wayne Rooney podpisał nowy kontrakt z Manchesterem United.

Nowa umowa Anglika obowiązywać będzie do końca czerwca 2019 roku. Oprócz tego Rooney po zakończeniu przygody z piłką będzie pełnił rolę ambasadora klubu. 28-latek ma pobierać pensję w wysokości 300 tysięcy funtów tygodniowo.

Rooney będzie miał zatem szansę zostać najlepszym strzelcem w historii klubu z Old Trafford. Dla „Czerwonych Diabłów” zdobył już 208 bramek. Do prowadzącego Bobby’ego Charltona brakuje mu tylko 41 trafień.

- Wayne był najlepszym piłkarzem w Anglii, od kiedy umieściłem go w pierwszym zespole Evertonu w 2003 roku. Odkąd zostałem nowym menedżerem Manchesteru, byłem bardzo szczęśliwy, że znów będę miał okazję z nim pracować i zobaczyć, jak niebywale rozwinął swój talent. Ma ogromne zdolności, duże doświadczenie i chęć osiągnięcia sukcesu. Jest istotną częścią moich planów na przyszłość i jestem absolutnie zachwycony, że zostanie z nami na dłużej – powiedział menedżer mistrzów Anglii David Moyes.

- Powiedziałem w lipcu, że Wayne ma wyjątkową szansę zostać legendą klubu i zapisać się na dłużej w bogatej historii Manchesteru United. Brakuje mu 42 trafień, by wyprzedzić Bobby’ego Charltona, naszego rekordowego strzelca. Dla zawodników taka szansa to szczególne wyzwanie. Jestem pewien, że Wayne pobije ten rekord i pozostanie najlepszym klubowym strzelcem w historii na długie lata – dodał Szkot.

- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę pozostać w tym klubie. W sierpniu minęło dziesięć lat odkąd tu jestem. W tym okresie grałem z fantastycznymi zawodnikami i zdobyłem wszystkie możliwe trofea. Teraz jako jeden ze starszych już zawodników w drużynie będę miał okazję pomóc młodszym, dopiero wchodzącym do składu piłkarzom Manchesteru którzy w przyszłości będą stanowić o sile zespołu – powiedział Rooney.

- Jeśli nie dokonamy tego w tym sezonie (kwalifikacja do CL) to wrócimy silniejsi. Jestem spokojny o miejsce w Champions League w przyszłym sezonie

- Fani zawsze byli ogromną częścią klubu. Od mojego debiutu w meczu z Fenerbahce dają mi niezwykłe wsparcie i jest to niesamowite. Jestem wdzięczny wszystkim kibicom United na całym świecie za to, że cały czas mnie wspierają – zakończył reprezentant Anglii.

Wayne Rooney od przyszłego sezonu ma też szansę objąć funkcję kapitana Manchesteru zastępując w tej roli odchodzącego z klubu Nemanje Vidicia.ŹRÓDŁO
Manchester United FC
TAGI: Oficjalnie Wayne Rooney Anglia Manchester United FC
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0148 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.