Pomnik Bergkampa stanął przed Emirates Stadium

5 lat temu
Dennis Bergkamp ma swój pomnik przed Emirates Stadium | fot. Arsenal FC

Dennis Bergkamp doczekał się swojego pomnika przy Emirates Stadium. Holender wzruszył się podczas sobotniej uroczystości odsłonięcia dzieła upamiętniającego jego wspaniałą karierę.

Pomnik został wzniesiony przed Clock End i oddaje hołd człowiekowi, który zagrał w ponad 400 spotkaniach "Kanonierów".

Bergkamp dołączył do Arsenalu z Interu Mediolan w czerwcu 1995 roku. W barwach angielskiego zespołu strzelił 120 bramek. 44-latek pomógł klubowi wygrać siedem ważnych trofeów, w tym trzy tytuły Premier League.

- Rozmawiałem wczoraj z Thierrym Henrym, który przestrzegł mnie przed tym momentem. Powiedział, że wszystko będzie dobrze do momentu, w którym będę musiał coś powiedzieć i się wzruszę – powiedział Holender.

- Dzisiejsze wydarzenie uświadomiło mi, jak wiele wspaniałych lat tu spędziłem i jakim wielkim klubem stał się Arsenal na przestrzeni ostatnich dwudziestu lat. Jestem szczęśliwy, że mogłem się do tego przyczynić.

- Widzicie mnie jako zawodnika zespołu, a tymczasem jest tutaj tylko statua mojej osoby. Uważam jednak, że symbolizuje ona cały zespół, którego byłem częścią i który pomógł mi zabłysnąć. Tamten zespół nie był wielki tylko dzięki zawodnikom, ale również dzięki wspaniałemu trenerowi i sztabowi szkoleniowemu.

- Chciałbym również podziękować moim przyjaciołom i rodzinie, którzy byli ze mną od początku mojej kariery. Dziękuję mojej żonie, Henricie. Przeszliśmy przez tę przygodę razem i mamy czwórkę pięknych dzieci, które urodziły się w Anglii.

- Również fani byli dla mnie pomocni. Miałem z nimi dobrą relację, a oni byli dla mnie wyrozumiali i cierpliwi. Po pierwszych sześciu lub siedmiu spotkaniach mojej kariery, dużo osób zastanawiało się „Czy on jest dobry? Czy osiągnie sukces?”. Otrzymywaliśmy komentarze od prezesów innych klubów z Londynu. Nazw nie wymienię! Wszystkim z nich udowodniliśmy, że ich wątpliwości były niesłuszne i oto możemy być dzisiaj tutaj. Dzięki Wam, fanom, bo wierzyliście we mnie oraz w zespół i kończy się to tą piękną statuetką.ŹRÓDŁO
Arsenal FC
TAGI: Dennis Bergkamp Arsenal FC Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.