Drogba wróci do Chelsea?

5 lat temu
Didier Drogba w akcji | fot. Galatasaray Stambuł

Właściciel londyńskiego klubu, Roman Abramowicz chce z powrotem ściągnąć Didiera Drogbę na Stamford Bridge, jednak doświadczony napastnik ma pracować w Chelsea w trochę innej roli.

Piłkarz, który w marcu skończy 36 lat, ma pełnić stanowisko trenera napastników  w sztabie "The Blues", a jego głównym zadniem będzie szkolenie młodych piłkarzy, którzy w przyszłości mieliby stanowić o sile ofenysywnej drużyny. Angielski potentat chciałby zmienić front i postawić na wychowanków, kosztem obcokrajowców, na których klub wydaje ogromne pieniądze.
 
W minionej dekadzie Chelsea wydała ponad 150 milionów funtów na takich napastników jak: Fernando Torres, Adrian Mutu, Andrij Szewczenko, Hernan Crespo, Nicolas Anelka i Didier Drogba.
 
Z wyżej wymienionych piłkarzy piłkarzy jedynie ten ostatni spełnił pokładane w nim oczekiwania. Według zapowiedzi, z pomocą reprezentanta WKS, Chelsea ma wykreować własnych zawodników, którzy nawiążą do czasów najlepszych napastników w historii klubu, do których należy właśnie Drogba.
 
Doświadczony napastnik mógł wrócić na Stamford Bridge już w lipcu poprzedniego roku, gdyż znajdował się on na liście życzeń menadżera Chelsea, José Mourinho. Jednak w sprawie tego transferu weto postawił Roman Abramowicz, który nie chciał, by w "The Blues" występowało tak wielu piłkarzy powyżej 30. roku życia. 
 
Wydaje się, że powrót napastnika do Chelsea jest bardzo prawodpodobny. W Lonynie wciąż mieszka jego żona i córka, a sam Didier przyjaźni się z właścicielem klubu, Romanem Abramowiczem.
 
Plotki o zatrudnieniu Iworyjczyka przez Anglików jeszcze bardziej utrakcyjnią spotkanie 1/8 finału Ligi Mistrzów między Chelsea, a Galatasaray, które odbędzie się w najbliższą środę. 


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Didier Drogba Chelsea FC Galatasaray SK Anglia Turcja Wybrzeże Kości Słoniowej
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0175 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.