Infantino: Nowa era dla reprezentacji

5 lat temu
Sekretarz Generalny UEFA, Gianni Infantino | Fot.UEFA

Sekretarz Generalny UEFA, Gianni Infantino, powiedział, że eliminacje Mistrzostw Europy 2016 są zapowiedzią wkroczenia w nową erę w reprezentacyjnej piłce.

Podczas ceremonii losowania grup eliminacyjnych EURO 2016, która odbyła się w Nicei, Infantino wyraził opinię na temat nowego sposobu pokazywania meczów drużyn narodowych, który może się okazać przełomem w tej dziedzinie i istotnie wpłynie na podniesienie statusu reprezentacji w krajach całej Europy.
 
- Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być, gdyż jest  to miejsce początku nowego rodziału w historii europejskiej piłki reprezentacyjnej. Scentralizowanie praw telewizyjnych przez UEFA pozwoliło stworzyć projekt o nazwie "Tydzień Futbolu", który postawi drużyny narodowe na uprzywilejowanej pozycji, a fanom piłki nożnej pozwoli na śledzenie większej ilości ekscytujących meczów - powiedział znany wszystkim kibicom futbolu Infantino.
 
W nowej koncepcji o nazwie "Tydzień Futbol", mecze eliminacji Mistrzostw Europy będą pokazywane przez sześć dni (od środy do wtorku). Każdego dnia zostanie rozegranych 8 spotkań międzynarodowych. Godziny rozpoczęcia meczów to 18:00 i 20:45 w soboty i niedziele, a także 20:45 w inne dni tygodnia. Reprezentacje będą rozgrywać spotkania co trzy dni. 
 
Dzięki takiemu rozwiązaniu kibice będą mogli śledzić poczynania najsilniejszych drużyn w Europie,  a także będą mieli szanse na oglądanie swojej kadry w weekendy. W porównaniu z poprzednim eliminacjami, w których to tylko 10% meczów rozgrywanych było w soboty i niedziele, teraz ta liczba zwiększyła się do 33%.
 
Gianni Infantino wypowiedział się również na temat nowej formuły samych finałów Mistrzostw Europy. - Zwiększenie liczby uczestników w turnieju finałowym umożliwi nam  rozwijać futbol na naszym kontynenencie. Poziom piłki nożnej w Europie każe sądzić, że eliminacje będą niezwykle zażarte, a same Mistrzostwa, które odbędą się na nowoczesnych stadionach we Francji, będą bardzo emocjonujące.
 
EURO 2016 rozpocznie się 10 czerwca w Marsyli, a zakończy 10 lipca w Paryżu. 


ŹRÓDŁO
UEFA
TAGI: Mistrzostwa Europy UEFA Francja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0155 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.