Oświadczenie Eto'o

5 lat temu
Eto'o zostanie w Chelsea? | Fot. UEFA

Kontrakt Samuela Eto'o wygaśnie za cztery miesiące. Dla wielu więcej niż pewnym jest to, że Kameruńczyk dłużej w Chelsea nie zostanie. Sam piłkarz jednak zaprzecza temu, jakoby już myślał o nowym klubie.

Zakontraktowanie Samuela Eto'o przez Chelsea dla wielu było ruchem dość nieoczekiwanym. W końcu wszyscy spodziewali się napastnika z aktualnie najwyższego topu, jednak Mourinho zdecydował się ściągnąć sprawdzonego przez siebie Kameruńczyka.

32-latek podpisał roczny kontrakt, który wygaśnie tego lata. Z tego powodu pojawia się wiele spekulacji, że napastnik latem odejdzie z "The Blues". Sam zresztą w styczniu wspominał, że chciałby zakończyć karierę w Realu Mallorca. Wielu kibiców zarzuca mu teraz, że nie chce zostać w Londynie. Eto'o postanowił zaprzeczyć tym głosom, wydając oświadczenie o następującej treści:

"Pojawiły się fałszywe i poniżające informacje na mój temat, mówiące 'Samuel Eto'o nie chce zostać w Chelsea'. Chcę tylko przypomnieć wszystkim, że darzę Chelsea ogromną miłością, mam wiele szacunku dla jej liderów i moich kolegów z drużyny. Kocham kibiców Chelsea i będę dawał z siebie wszystko, by bronić "The Blues".

Można więc założyć, że Eto'o chce grać dalej w Chelsea. Pytanie tylko czy londyński klub rozważa w ogóle możliwość przedłużenia umowy z 32-letnim piłkarzem. Już od dłuższego czasu José Mourinho mówi, iż ma dobry zespół, ale nie ma napastnika z prawdziwego zdarzenia. W tej sytuacji, więcej niż pewnym jest to, że "The Blues" latem ściągną kogoś na Stamford Bridge.

Wiele zależy również od obecnych poczynań Kameruńczyka. Póki co, Eto'o rozegrał łącznie 33 mecze w barwach Chelsea, w których strzelił dziesięć goli, a przy sześciu kolejnych asystował. Nie są to zachwycające statystyki, ale 32-latek ma jeszcze trochę czasu. Najbliższą okazją do polepszenia swojej sytuacji będzie środowy mecz Ligi Mistrzów przeciwko Galatasaray SK.ŹRÓDŁO
Samuel Eto'o
TAGI: Samuel Eto'o Fils Chelsea FC Anglia Kamerun
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0137 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.