Zamieszki przed derbami Stambułu [WIDEO]

5 lat temu
Bohater derbów - Semih Kaya | Fot. Galatasaray SK

Tureccy kibice znani są z wielkiej pasji i gorącego dopingu. Niestety również z chuligaństwa. Przed sobotnimi derbami Stambułu doszło bowiem do zamieszek.

Derby Stambułu to jedne z najważniejszych wydarzeń piłkarskich w Turcji. Wówczas nie mówi się o niczym innym, a podczas samego meczu atmosfera gęstnieje. Na boisku piłkarze nie odstawiają nóg i walczą do końca, a stadion kipi od emocji. W końcu dochodzi do spotkania dwóch zwaśnionych klubów, których kibice wzajemnie się, lekko mówiąc, nie tolerują. Jednak to, co stało się przed derbami, można podciągnąć tylko i wyłącznie pod chuligaństwo.

Przed meczem doszło bowiem do zamieszek na ulicach Stambułu. Starli się ze sobą kibice obu klubów, rzucali w siebie m.in. krzesłami. Na serwisie Youtube został udostępniony film, pokazujący całe zajście.

 

To, w jakiej atmosferze powinny odbywać się derby, pokazał piłkarz Galatasaray Semih Kaya. 22-latek wykazał się wyjątkowym gestem fair-play, kiedy to podszedł do sędziego i przyznał, że od niego odbiła się piłka i wyszła poza linię gry. Dzięki temu arbiter zmienił swoją decyzję i przyznał rzut rożny dla Beşiktaşu.

 

Jak widać, nawet przy tak dużych emocjach, można zachowywać się w sposób odpowiedni.

Same derby zakończyły się wygraną Galatasaray SK. Jedynego gola strzelił z rzutu karnego w 38. minucie Selçuk İnan. Dzięki temu zwycięstwu "Lwy" wskoczyły na drugą pozycję w tabeli, wyprzedzając Beşiktaş.ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Beşiktaş JK Galatasaray SK Turcja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.021 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.