Nauczyciel religii arbitrem meczu BVB

3 lata temu
William Collum | Fot. Uefa.com

Szkot William Collum będzie sędzią meczu 1/8 finału Mistrzów Zenit Sankt Petersburg - Borussia Dortmund.

Na liniach pomogą mu jego rodacy Martin Cryans i William Conquer.
 
Kim jest Collum? Według wielu obserwatorów to jeden z najbardziej utalentowanych sędziów w Europie. Obecnie ma 35 lat, jednak na liście FIFA znalazł się już w 2006 roku, rok wcześniej doceniła go Szkocka Premier League. UEFA stopniowo przydziela mu coraz trudniejsze zadania, do tej pory na uwagę zasługuje prowadzenie przez niego ćwierćfinałów Ligi Europy w trzech kolejnych sezonach (od 2010/2011). Mecz Zenitu z BVB jest drugim przypadkiem, gdy prowadzi mecz fazy pucharowej Ligi Mistrzów po Galatasaray - Schalke 04 rok temu.
 
"Willie" Collum z zawodu jest nauczycielem nauki o religii. Pomimo awansów w świecie sędziowskim, wciąż pełni rolę pedagoga w katolickiej szkole - zrezygnował jedynie z funkcji kierowniczych.
 
Chyba najtrudniejsze chwile w swojej karierze boiskowej zaliczył w październiku 2010 roku, gdy po Old Firm Derby otrzymał kilkanaście telefonów z pogróżkami od niezadowolonych kibiców Celtiku, przeciwko któremu podyktował rzut karny. Faktycznie się wówczas pomylił, jednak trzeba mu przy okazji oddać, że od tego czasu zaliczył ogromny progres, bardzo doceniany przez działaczy.
 
Jak będzie prowadził dzisiejszy mecz? Kartki pokazuje seriami. Potrafi prawie zrezygnować z używania gwiazdka i uniknąć choćby jednego kartonika w meczu. Kiedy jednak sytuacja się zaostrza, wkracza bardzo zdecydowanie. Zdarzają mu się serie, jak ta  w listopadzie minionego roku: cztery mecze, siedem czerwonych kartek (w tym cztery w wyniku żółtych).
ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: William Collum Sędzia Liga Mistrzów Borussia Dortmund FC Zenit Sankt Petersburg
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2016 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.