Shaw na celowniku City

3 lata temu
Luke Shaw odejdzie latem z Southampton? | Fot. Uefa.com

Kolejny wielki klub dołącza do walki o utalentowanego obrońcę Southampton, Luke’a Shawa. Młodego Anglika do Manchester City FC chciałby sprowadzić Manuel Pellegrini.

Menadżerowi „The Citizens” zależy na jak najszybszym wzmocnieniu lewej strony defensywy swojego zespołu. Zdecydowanie poniżej oczekiwań do tej pory występował Gaël Clichy, a jego zmiennik Aleksandar Kolarov jest skuteczniejszy w grze „do przodu” aniżeli w bronieniu dostępu do własnej bramki.

Lekiem na całe zło dla Pellegriniego ma być Luke Shaw. Nastolatek jest jednak uważany za ogromny talent i Manchester City nie będzie jedynym zespołem, który latem będzie chciał po niego sięgnąć. W swoich szeregach chętnie widzieliby go również menadżerowie Manchester United FC i Chelsea FC. Wydaje się, że w obecnej chwili to właśnie „The Blues” są faworytami w wyścigu o zatrudnienie lewego defensora Southampton FC.

Media w Anglii spekulują, że o wyborze Chelsea ma zadecydować sympatia Shawa do tego klubu oraz fakt, że niedaleko ośrodka treningowego w Cobham mieszkają jego rodzice.

Również David Moyes jest zainteresowany transferem Shawa do swojego klubu. „Czerwone Diabły” latem będą musiały pozyskać lewego obrońcę, ponieważ przyszłość Patrice’a Evry w klubie z Old Trafford stoi pod znakiem zapytania. Poza tym nawet jeśli Francuz zdecyduje się zostać w Manchesterze potrzebny będzie w kadrze piłkarz, z którym doświadczony obrońca będzie mógł rywalizować o miejsce w składzie.

Transfer Luke’a Shawa nie będzie jednak łatwym zadaniem dla żadnego z wyżej wymienionych klubów. Utalentowany lewy obrońca jest związany z Southampton FC kontraktem obowiązującym do końca czerwca 2018 roku.

ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Southampton FC Manchester City FC Anglia Luke Paul Hoare Shaw
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2016 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.