"The Poznań" na Wembley

5 lat temu
"The Poznań" na Etihad Stadium

W niedzielnym finale Pucharu Ligi Angielskiej na Wembley, w którym zmierzą się drużyny Manchesteru City i Sunderlandu, pojawi się polski akcent określany przez angielskie media jako "The Poznań".

Owa nazwa związna jest z wydarzeniami mającymi miejsce w 2010 roku, kiedy to Anglicy trafili na Lech Poznań w fazie grupowej Ligi Europy. Wówczas w meczu rozgrywanym w Manchesterze kibice "Kolejrza" pokazali się z jak najlepszej strony, inspirując fanów gospodarzy zgromadzonych na trybunach.

Nie chodzi jednak o umiejętności wokalne, czy wspaniałą oprawę, a dopingowanie drużyny stojąc tyłem do boiskowych wydarzeń. Ciężko nazwać to czymś nadzwyczajnym, jednak dla kibiców City ta nowość okazała się na tyle ciekawa, że już w następnym meczu rozgrywanym na Etihad Stadium postanowili skopiować zachowanie Polaków. 

Kultura kibicowania w Angli różni się jednak od panującej w naszym kraju, gdyż dla tamtejszych kibiców najważniejsze jest to, co dzieje się na murawie stadionu, a żywiołowy doping to niezwykle rzadki przypadek. Właśnie dlatego fani City, którzy po raz kolejny zamierzają przeprowadzić akcję "The Poznań", tym razem na Wembley, przygotowali na tę okazję specjalne gadżety.

Są nimi niekonwencjonalne okulary (zdjęcie poniżej), dzięki którym widoczny jest obraz zza pleców. Wszystko po to, by żadna z osób zgromadzonych na trybunach nie przegapiła ani chwili z boiskowych wydarzeń, a jednocześnie mogła zaangażować się zaplanowane przedsięwzięcie. ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Manchester City Lech Poznań Anglia
Zobacz również
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0148 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.