Oficjalnie: Feyenoord ogłosił następcę Koemana

5 lat temu
Fred Rutten następcą Ronalda Koemana | Fot. Feyenoord Rotterdam

Feyenoord Rotterdam, poprzez swoją oficjalną stronę internetową, ogłosił następcę, odchodzącego po zakończeniu tego sezonu, Ronalda Koemana. Nowym trenerem będzie Fred Rutten.

Ronald Koeman już miesiąc temu przekazał, iż wraz z zakończeniem obecnych rozgrywek nie zamierza przedłużać swojego kontraktu. 50-latek po trzech latach na De Kuip chce zmienić otoczenie i poszukać nowych wyzwań.

Feyenoord nie zamierzał czekać do ostatniej kolejki tego sezonu i już znalazł następcę Koemana. Roczny kontrakt z klubem z Rotterdamu podpisał Fred Rutten. Pracę rozpocznie od pierwszego lipca 2014 roku.

- Klub w ostatnich latach radzi sobie fantastycznie pod wodzą Ronalda Koemana - mówi przyszły trener Feyenoordu, Fred Rutten - po kilku chudych latach, zbudowano coś dobrego w Rotterdamie, zarówno z perspektywy finansowej, jak i sportowej. Kilka najbliższych tygodni jest bardzo ważnych dla Feyenoordu, więc nie rozmawiajmy o mnie. Nie chcę wchodzić Koemanowi w drogę, ani popsuć koncetracji piłkarzy, dlatego na razie odsunę się na dalszy plan.

Dyrektor techniczny Feyenoordu wytłumaczył, dlaczego klub związał się właśnie z Ruttenem:

- Jak wszyscy wiedzą, chcieliśmy doświadczonego trenera z najwyższej półki. Biorąc pod uwagę nasze wymagania, lista kandydatów nie jest zbyt długa. Dlatego też bardzo cieszymy się, że tak szybko udało się nam porozumieć z kimś, kto był bardzo wysoko na tej liście. Fred Rutten to doświadczony trener, który pokazał, że potrafi rozwijać umiejętności piłkarzy i często jego kluby grają atrakcyjny futbol. - zakończył Martin van Geel.

Dla Ruttena będzie to powrót na trenerską ławkę. 51-latek zasiadł na niej ostatnio 12 maja 2013 roku. Wówczas jego Vitesse przegrało 0-1 z VVV-Venlo. Holender wcześniej pracował w: FC Twente, Schalke 04 Gelsenkirchen, PSV Eindhoven.



ŹRÓDŁO
Feyenoord Rotterdam
TAGI: Oficjalnie Trenerzy Ronald Koeman Fred Rutten Feyenoord Rotterdam Holandia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0201 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.