Oficjalnie: Kyrgiakos w Australii

5 lat temu
Kyrgiakos kolejnym Grekierm w Syney Olympic FC | Fot. Liverpool FC

Sotirios Kyrgiakos podpisał kontrakt z australijskim Sydney Olympic FC.

Doświadczony defensor w barwach nowego zespołu ma zadebiutować 23 marca w ligowym spotkaniu z Blacktown Spartans.

Były reprezentant Grecji od blisko dwóch lat nie był związany z żadnym klubem. W tym czasie można jednak było spotkać Kyrgiakosa w jego rodzimym kraju, gdzie gościnnie brał udział w treningach różnych drużyn.

- To będzie mój pierwszy raz, kiedy zagram dla klubu spoza Europy. Mimo że jestem tutaj tylko, jako gość, to mam nadzieję, że uda mi się wnieść coś do wkładu takich piłkarzy, jak Del Piero, Heskey czy Gallas w rozwój tutejszego futbolu. Liczę na to, że pewnego dnia piłka nożna będzie najpopularniejszym sportem w Australii tak jak to ma miejsce w większości innych krajów - powiedział piłkarz.

34-letni zawodnik w przeszłości reprezentował bawry takich zespołów jak: Panathinaikos Ateny, Glasgow Rangers, Eintracht Frankfurt, AEK Ateny, Liverpool FC, VfL Wolfsburg oraz Sunderland.

- Kyrgiakos nie jest tutaj, aby wystąpić w dwóch spotkaniach Sydney Olympic FC, w których będzie mógł się zaprezentować klubom z A-League. Sotirios zamierza podnieść poziom naszej drużyny oraz całej piłki nożnej w Australii. Uważam, że jest w stanie to zrobić - dodał Arthur Diles, dyrektor sportowy zespołu.

Grek nie będzie osamotniony w nowym otoczeniu. Przypominamy, że w lutym bieżącego roku do ekipy występującej w NSW Premier League (II liga) dołączył inny były reprezentant Mistrzów Europy z 2004 roku - Angelos Charisteas.ŹRÓDŁO
Sydney Olympic FC
TAGI: Sotirios Kyrgiakos Sydney Olympic FC Oficjalnie Grecja Australia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0139 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.