Oficjalnie: Puyol odchodzi z Barcelony

5 lat temu
Carles Puyol | fot. fcbarcelona.com

Zgodnie z przewidywaniami mediów, Carles Puyol po sezonie odejdzie z Barcelony. Kapitan „Blaugrany” taką decyzję ogłosił dziś na specjalnie zorganizowanym spotkaniu z dziennikarzami.

- Z końcem obecnego sezonu odchodzę z Barcelony. Po wielu operacjach nie zdołałem powrócić do zdrowia i oczekiwanej formy. Kontrakt zostanie rozwiązany za porozumieniem stron. Nie wiem jeszcze, co będę robił po 30 czerwca. Na razie muszę odpocząć. Teraz skupiam się na tym, aby pomóc Barcelonie w ciągu ostatnich miesięcy swojej piłkarskiej kariery z klubem – ogłosił na spotkaniu z mediami Hiszpan.
 
Kontrakt Puyola obowiązywał do czerwca 2016 roku, jednak obie strony postanowiły go rozwiązać po sezonie. Nie wiadomo jednak, czy zawodnik definitywnie skończy piłkarską karierę, czy tylko zdecyduję się na zmianę barw klubowych.

Gracz trafił do "Dumy Katalonii" w wieku 17 lat. Jego dorobek piłkarski jest niesamowity. W ciągu całej kariery w "Dumie Katalonii" piłkarz zdobył sześć tytułów mistrza kraju, sześć Superpucharów Hiszpanii, dwa Puchary Króla, dwa Superpuchary Europy, dwukrotnie wygrywał w Klubowych Mistrzostwach Świata oraz trzykrotnie w Lidze Mistrzów. Z reprezentacją Hiszpanii triumfował również na Mistrzostwach Europy, a także na Mistrzostwach Świata.

Jednak w bieżącym sezonie obrońca zagrał tylko pięć spotkań w Primera División, w których zaliczył jedno trafienie. Stoper raz wybiegł na boisko w Lidze Mistrzów, a także sześciokrotnie wystąpił w Pucharze Króla.ŹRÓDŁO
fcbarcelona.com
TAGI: Carles Puyol Saforcada FC Barcelona Hiszpania Oficjalnie
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0148 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.