Zidane, Ronaldo i Chapuisat zagrali dla Filipin [WIDEO]

5 lat temu
Gwiazdy zagrały dla Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju | fot. UNDP

Już po raz jedenasty w spotkaniu towarzyskim, z którego dochód przeznaczony jest na walkę z ubóstwem, spotkały się gwiazdy światowego futbolu z Zidanem i Ronaldo na czele. Tym razem - w Bernie.

We wczorajszym spotkaniu górą okazał się zespół gwiazd zebrany przez "Zizou" i Ronaldo, jednak jedenastka złożona z byłych i obecnych piłkarzy Young Boys Berno stawiła jej bardzo mocny opór. Jak zwykle spotkanie obfitowało w piękne akcje, a Zidane pokazał, że nadal ma "to coś", popisując się fantastyczną asystą.
 
Na początku show należał jednak do legendy szwajcarskiej piłki, Stephana Chapuisat, który w 37 minut skompletował klasycznego hat-tricka, wyprowadzając swój zespół na trzybramkowe prowadzenie. Kapitan Young Boys XI pomimo 44 lat na karku pokazał, że klasowi zawodnicy nawet po zakończeniu kariery nie zapominają, jak gra się w piłkę. Szczególnie trzecia bramka, zdobyta efektowną podcinką, zasługuje na uwagę. 
 
Ostatecznie jednak szaleńcza pogoń zespołu gwiazd okazała się skuteczna, a ważną rolę odegrała w niej... Marta, pięciokrotnie wybierana najlepszą zawodniczką na świecie w plebiscycie FIFA. Brazylijka zaliczyła asysty przy bramkach Zidane'a i Christiana Vieriego, którzy należeli do najlepszych zawodników na boisku, w bardzo elitarnym towarzystwie.
 
Przyznacie, że jedenastka, jaką do boju posłały gwiazdy, kilka lat temu zdobywałaby puchar za pucharem:
 
 
 
A jeśli dodamy, że na ławce rezerwowych swoje miejsce mieli także Phillip Cocu, Steve McManaman, Robert Pires, Christian Karembeu, Claude Makelele, Gaizka Mendieta, Deco, Roberto Carlos, Hakan Sukur czy Fredrik Ljungberg... Dowodzona przez Chapuisata i braci Yakinów jedenastka po prostu nie mogła skutecznie przeciwstawić się drużynie gwiazd.
 
Cały dochód ze spotkania zostanie przeznaczony na wybrane projekty Programu Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju. Największa część, bo aż 2/3 środków, przekazana zostanie na pomoc dla Filipin, gdzie w wyniku huraganu Haiyan około pięć tysięcy osób straciło życie, milion pozostał bez dachu nad głową, a około 11,8 miliona odczuło skutki huraganu w inny sposób.
 
Wszystkie bramki z wczorajszego spotkania można zobaczyć tutaj:
 


ŹRÓDŁO
UNDP
TAGI: Zinedine Zidane Stephane Chapuisat Szwajcaria BSC Young Boys Berno
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0187 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.