Wenger stawia warunki w sprawie nowego kontraktu

5 lat temu
Wenger jest blisko nowej umowy z klubem

Francuz wymaga gwarancji pełnej swobody w polityce transferowej klubu zanim złoży podpis pod nową umową.

 
Swoje kontrakty z klubem przedłużyło ostatnio kilku kluczowych zawodników, a teraz kolejnym krokiem w zachowaniu stabilności klubu ma być namówienie 64-letniego menadżera do przedłużenia swojej umowy. Właściciel klubu Stan Kroenke potwierdził, że Arsènowi Wengerowi została przedstawiona opcja przedłużenia kontraktu, który wiązał by go z klubem z Emirates Stadium do końca kariery. 
 
Jedyną przeszkodą stojącą na drodze do porozumienia są wymagania Francuza, który chce zachować wolną rękę w decydowaniu o tym kto ma być zwolniony, a kto zatrudniony. Wenger chce tym samym wciąż pozostać główną osobą, zarządzającą klubem.
 
W tym miesiącu Wenger rozpocznie swój tysięczny mecz jak menadżer „Kanonierów”, a dodatkowego smaczku dodaje fakt, że jego podopieczni zmierzą się w nim z drużyną Chelsea. 22 marca Francuz stanie więc oko w oko z Jose Mourinho, z którym od dawna toczy wojnę na gry słowne. Co więcej to spotkanie może mieć decydujące znaczenie o tym kto zdobędzie mistrzostwo Anglii.
 
Najdłużej obecnie urzędujący na jednym stanowisku menadżer Premier League spędza obecnie osiemnasty sezon pełniąc funkcję szkoleniowca Arsenalu Londyn. W tym czasie zdobył z tym klubem trzy mistrzostwa Anglii i cztery krajowe puchary, ostatni w 2005 roku. Nowy kontrakt ma gwarantować mu zarobki w wysokości ośmiu milionów funtów za sezon. 


ŹRÓDŁO
Mirror
TAGI: Arsène Wenger Arsenal FC Anglia Chelsea FC
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0148 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.