Zmarł 21-letni sędzia, pobity przez kibiców kilka dni wcześniej

5 lat temu

Ghańska Federacja Piłkarska poinformowała, że zmarł 21-letni sędzia liniowy Kwame Andoh Kyei, który został pobity przez kibiców na początku obecnego miesiąca.

Do zdarzenia doszło dokładnie drugiego marca podczas meczu drugiej ligi ghańskiej, rozgrywanego w niewielkiej miejscowości Bordie. Wówczas zmierzyły się ze sobą drużyny Gold Stars i Naa Joe United.

W 90 minucie spotkania na tablicy wyników widniał remis 1:1. Wówczas sędzia liniowy zasygnalizował faul w polu karnym, a arbiter główny wskazał na jedenasty metr, przyznając rzut karny drużynie gości. Piłkarze Naa Joe United wykorzystali swoją szansę, gwarantując sobie trzy punkty.

Z decyzją nie mogli pogodzić się jednak kibice gospodarzy, którzy wtargnęli na boisko i zaatakowali liniowego, powodując liczne obrażenia na jego ciele. Początkowo cała sprawa została zbagatelizowana zarówno przez policję, tamtejszą federację, jak i samego poszkodowanego.

- On nie wziął tej sprawy na poważnie. Żartował, że jeden z fanów dał mu klapsa, a inni go pobili. W piątek poinformowano mnie jednak, że zaczął pluć krwią, po czym zemdlał - powiedział brat zmarłego arbitra.

W Ghanie mówi się, że Kyei po całym zdarzeniu został pozostawiony bez opieki medycznej. W związku z tym, że sprawa zakończyła się tak tragicznie, tamtejsza federacja piłkarska i krajowa policja wszczęły dwa niezależne postępowania, które mają wyjaśnić wszystkie okoliczności w celu ukarania winnych. ŹRÓDŁO
101greatgoals, Transfery.info
TAGI: Ghana
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0156 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.