"Być jak Tsubasa", czyli genialny strzał Japończyka, jak w kreskówce [WIDEO]

5 lat temu
Kosuke Ota

Kto pamięta jeszcze anime pod tytułem "Kapitan Tsubasa"? W Japonii wciąż cieszy się dużą popularnością, także wśród piłkarzy, którzy starają się naśladować bohatera z dzieciństwa.

"Kapitan Tsubasa" był swego czasu bardzo lubianą kreskówką nie tylko w Japonii, ale i w innych częściach świata. Uznanie znalazł też w Polsce, gdzie przez pewien okres był emitowany w telewizji publicznej. 

Chociaż większość zagrań prezentowanych przez Tsubasę, którymi wprawiał w osłupienie widzów i swoich boiskowych przeciwników, rozstrzygając losy spotkań, wydawała się być niemożliwa do wykonania w realistycznym świecie, to wielu śmiałków probowało opanować któreś z uderzeń animowanego bohatera.

Na taki pomysł wpadli ostatnio dwaj piłkarze FC Tokyo, mający na swoich kontach występy w reprezentacji Japonii, Kosuke Ota oraz Naohiro Ishikawa. Pierwszy z nich wcielił się w rolę strzelca, prezentującego jedno z popisowych uderzeń Tsubasy, czyli podkręcony strzał zewnętrzną częścią stopy, natomiast drugi pełnił rolę podającego. 

Efekty wyglądają naprawdę okazałe, bo takich trafień nie spotyka się często. Wideo cieszy się także dużą popularnością w sieci, bowiem w zaledwie kilka dni osiągnęło prawie milion wyświetleń.

"Być jak Tsubasa", czyli genialny strzał Oty:

)ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Japonia FC Tokyo Kosuke Ota Naohiro Ishikawa
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0234 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.