Hughton: Anglia potrzebuje więcej czarnych menadżerów

5 lat temu
Hughton to jedyny czarny trener w 92 czołowych ekipach w Anglii | Fot. Norwich City FC

Menadżer Norwich City, Chris Hughton uważa, że w Anglii pracuje zdecydowanie za mało czarnoskórych trenerów.

Po tym, jak z Chartlon Athletic FC został zwolniony Chris Powell, szkoleniowiec popularnych "Kanarków" jest jedynym czarnoskórym menadżerem, który prowadzi klub w Anglii z czterech czołowych klas rozgrywkowych.

- To bardzo rozczarowujące być jedynym czarnym trenerem w lidze. Nie mam wątpliwości, że istnieje tutaj ogromna nierównowaga z przejścia z kariery zawodniczej do trenerskiej - powiedział Chris Hughton.

- Anglia potrzebuje więcej czarnych menadżerów i to my jesteśmy odpowiedzialni za to, aby w tym aspekcie zaszły zmiany. Widziałem wiele postępów z udziałem czarnoskórych szkoleniowców w kręgach piłkarskich, którzy pracują na niższych poziomach - lokalnych, w akademiach czy w drużynach poniżej 21 roku życia. Ich działalność tam nie ma jednak przełożenia procentowego, aby oni potem prowadzili pierwsze zespoły - dodaje trener Norwich City.

- Wszyscy mamy obowiązek, aby ocenić dlaczego tak się dzieje. To wszystko zaczyna się już w FA, w samych klubach i całym środowisku sportowym - zakończył Anglik.

Warto dodać, że Chris Hughton wkrótce może stracić pracę, ponieważ jego "Kanarki" w Premier League nie spisują się w ostatnim czasie najlepiej i zapewne do końca sezonu będą uwikłane w walkę o utrzymanie.ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Chris Hughton Norwich City FC Anglia Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0152 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.