Kompromisowe rozwiązanie w sprawie Courtois

5 lat temu
Thibaut Courtois | fot. UEFA

Przyszłość Thibauta Courtois wciąż jest przedmiotem dyskusji zarówno w angielskich, jak i w hiszpańskich mediach. Wydaje się jednak, że Chelsea i Atlético Madryt pójdą na kompromis.

21-letni Belg jest obecnie piłkarzem drużyny z Londynu, ale już trzeci sezon z rzędu spędza na wypożyczeniu w stolicy Hiszpanii. Jego znakomita forma spowodowała, że w ostatnich dniach wybuchła ogromna dyskusja na tematach dalszej kariery bramkarza, a do walki o piłkarza włączył się także Real Madryt.

Według najnowszych doniesień Chelsea chce przedłużyć kontrakt z Courtois, zdając sobie sprawę, że ma w posiadaniu bramkarza, którzy w przyszłości może zostać na lata podstawowym golkiperem drużyny. Na Stamford Bridge wiedzą jednak, że w obecnej chwili bezdyskusyjnym numerem jeden jest Petr Čech i nawet gdyby Belg stanął na głowie, nie zajmie jego miejsca, dopóki ten nie pożegna się z klubem, co najprawdopodobniej oznaczać będzie zakończenie kariery przez Czecha.

Właśnie dlatego "The Blues", dla dobra własnych interesów, a także w trosce o dalszy rozwój zawodnika, chcą skłonni po raz kolejny wypożyczyć Courtois do Atlético, gdzie ten czuje się jak w domu. Tym samym usatysfakcjonowane zostałyby wszystkie strony. Chelsea wciąż byłaby macierzystym klubem bramkarza, ten z kolei mógłby liczyć na regularną grę i status gwiazdy, a drużyna z Madrytu mogłaby odłożyć poszukiwanie nowego golkipera o kolejny rok. 



ŹRÓDŁO
Mirror
TAGI: Thibaut Nicolas Marc Courtois Belgia Atlético Madryt Hiszpania Chelsea FC Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0156 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.