Messi: Chcę zakończyć karierę w Barcelonie

5 lat temu
Leo Messi | fot. FC Barcelona

Lionel Messi w rozmowie z katalońską telewizją po meczu z Osasuną odniósł się do nadchodzącego starcia z Realem Madryt, a także zadeklarował, że chce zakończyć karierę w Barcelonie.

Barcelona pokonała u siebie Osasunę 7:0, a hat-tricka zdobył właśnie Argentyńczyk, zostając tym samym najlepszym strzelcem w historii FC Barcelona. Piłkarz po meczu udzielił wywiadu telewizji TV3.

- Jestem bardzo zadowolony z naszej gry i całego meczu. Już przeciwko Manchesterowi City wyglądaliśmy nieźle. Wiedzieliśmy, że musimy poprawić nasz wizerunek po ostatniej wpadce z Valladolid, kiedy spadła na nas fala krytyki. Teraz nasz styl daje nam pewność siebie. To my pierwsi wiedzieliśmy, że graliśmy źle i musieliśmy dokonać zmian, jeśli wciąż zamierzamy wygrać ligę i zdobyć resztę tytułów – ocenił mecz przeciwko drużynie z Pampeluny Messi.

- Słyszałem, że zbliżam się do pobicia rekordu Alcântary. Gdy wiesz, że jesteś tak blisko tej liczby, chcesz to zrobić jeszcze bardziej, ponieważ wtedy to oznacza przejście do historii tak wielkiego klubu. Minęło wiele lat, zanim ten rekord został pobity i minie równie dużo, dopóki ktoś go poprawi – stwierdził o swoim osiągnięciu Argentyńczyk.

- Czuję się dobrze, w ciągu ostatnich dwóch tygodni zauważyłem znaczną poprawę i mam nadzieję, że będzie tak dalej. Kontuzja jest już przeszłością, nie pamiętam o niej i teraz łapię odpowiedni rytm i pewność siebie. Nikt nie lubi pauzować, ale ta przerwa bardzo dobrze na mnie wypłynęła, dzięki temu mogłem na trochę odłączyć się od wszystkiego i zresetować – przyznał.

Leo odniósł się także do zmian w ustawieniu: - Nie ważne, jaki system stosujemy. Ważne jest z jakim nastawieniem wychodzimy na boisko i jak się prezentujemy. Jesteśmy przyzwyczajeni grać zarówno ze skrzydłowymi i bez nich.

Za tydzień „Blaugrana” zmierzy się na Santiago Bernabéu z Realem Madryt. Mecz będzie miał wielki wpływ na losy mistrzostwa Hiszpanii. Obecnie „Barça” traci do „Królewskich” cztery punkty. Sytuację przed El Clásico skomentował również Argentyńczyk. - Mamy nadzieję, że dobrze zareagujemy i osiągniemy korzystny wynik, aby nadal liczyć się w walce o mistrzostwo. Czujemy się dobrze. Zagramy na wyjeździe, a Real to wielka drużyna, która imponuje pewnością siebie i z łatwością zwycięża. To będzie trudne starcie, ale wszystko zależy od nas. Chcemy rozegrać wielki mcz. Wiemy, że będzie niezmiernie ciężko, ale zrobimy wszystko, aby do końca walczyć o mistrzostwo kraju – oznajmił.

Messi skomentował także plotki o ewentualnym odejściu z „Dumy Katalonii”. - Dopóki ludzie będą chcieli, bym dalej tutaj grał, pozostanę. Moim celem jest zakończenie kariery w koszulce Barcelony. Jestem tutaj szczęśliwy – zadeklarował „La Pulga”.ŹRÓDŁO
AS / TV3
TAGI: FC Barcelona Lionel Andrés Messi Hiszpania Argentyna
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0137 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.