Oficjalnie: Trzech piłkarzy Arsenalu z nowymi umowami

5 lat temu
Santi Cazorla oraz Aaron Ramsey | Fot. Arsenal FC

Santi Cazorla, Aaron Ramsey oraz Gedion Zelalem podpisali dzisiejszego dnia nowe umowy z Arsenalem.

Cazorla od momentu przyjścia do Arsenalu w 2012 jest jedną z kluczowych postaci w linii pomocy. 29-letni Hiszpan za miniony rok został wyróżniony mianem "Zawodnika Sezonu". 
 
Ramsey w trwającym sezonie błyszczy formą, w dwudziestu siedmiu występach zdobył trzynaście bramek. Za swoją bardzo dobrą postawę na początku rozgrywek został wybrany zawodnikiem miesiąca września. Od 2008 roku zaliczył on 177 występów w barwach "Kanonierów".
 
17-letni Zelalem dołączył do zespołu podczas zimowego okienka transferowego w 2013 roku. Młody Niemiec był jedną z wyróżniających się postaci podczas okresu przygotowawczego przed rozgrywkami 2013/2014. 24 stycznia zawodnik zadebiutował w pierwszym zespole Arsenalu w spotkaniu przeciwko Coventry City w ramach czwartej rundy FA Cup. Mecz ten zakończył się wygraną londyńczyków 4:0. Dzisiejsza umowa jest pierwszym profesjonalnym kontraktem w karierze zawodnika.
 
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania umów z Cazorlą, Ramseyem i Zelalemem. Santi i Aaron są dla nas absolutnie kluczowymi zawodnikami. Myślę, że dzisiejsza wiadomość wniesie wiele pozytywnych emocji do naszego zespołu. Gedion to młody i bardzo perspektywiczny zawodnik. Mamy nadzieję, że bardzo się rozwinie, a w przyszłości będzie częścią perspektywicznego zespołu - powiedział Arsène Wenger.
 
Odnośnie nowego kontraktu wypowiedzieli się również główni zainteresowani.
 
- Jestem szczęśliwy z powodu podpisania nowej umowy. Myślę, że w obecnym sezonie pokazaliśmy w jakie cele mierzymy. W tym kierunku chcę abyśmy podążali w przyszłości. Chcę być częścią wielkiego zespołu. Wierzę, że możemy sięgać po trofea - skomentował Walijczyk.
 
- Podpisanie nowego kontraktu napawa mnie radością. Ten klub sprawia, że jestem szczęśliwy. Trener, koledzy z zespołu, fantastyczni kibice, dla tych osób chce się grać jak najlepiej. Od momentu przyjścia do tego zespołu wiem, że tutaj jest moje miejsce. Chcę być częścią drużyny, która będzie sięgać po trofea w najbliższych latach. Już mam wiele wspaniałych wspomnień związanych z Arsenalem, ale liczę na to, że będzie ich jeszcze więcej - powiedział Hiszpan.


ŹRÓDŁO
Arsenal FC
TAGI: Santi Cazorla Aaron Ramsey Gedion Zelalem Arsenal FC Oficjalnie Hiszpania Niemcy Arsène Wenger Francja Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.