Nowy kontrakt dla Jonesa

5 lat temu
Phil Jones | Fot. Manchester United FC

Manchester United zaoferuje nowy kontrakt Philowi Jonesowi

Propozycja przedłużenia umowy dla Phila Jonesa może oznaczać, że David Moyes zamierza wokół niego zbudować defensywę aktualnego mistrza Anglii. Wobec zbliżającego się odejścia Nemanji Vidicia i Patrice'a Evry oraz zaskakująco słabej formy Rio Ferdinanda, Phil Jones jawi się jako nadzieja Manchesteru, do której włodarze klubu planują dokooptować partnerów w letnim oknie transferowym. 22-letni Anglik wypełnia obowiązujący przez jeszcze ponad dwa lata kontrakt, więc nowa umowa byłaby bardzo wymowna i potwierdzałaby istotny status piłkarza w drużynie. Rozmowy między stronami jeszcze się nie rozpoczęły, ale nie powinny trwać one zbyt długo, ponieważ z prolongowaniem umowy wiązać się ma spora podwyżka dla obrońcy.
 
W obecnym sezonie Jones jest prześladowany przez drobne urazy – pauzował już pięciokrotnie z różnych powodów, ale, mimo tego, w samej lidze angielskiej na boisku pojawił się dziewiętnastokrotnie. Właśnie kontuzje są największym problemem Anglika – od 2011 roku przeszedł osiemnaście różnych urazów. Nad ustabilizowaniem zdrowia piłkarza Moyes planuje popracować szczególnie: - Myślę,że to wynika ze sposobu jego gry(...)Na pewno chcemy to zmienić. Sądzę, że z wiekiem Phil będzie nabierał rozeznania i lepiej decydował, czy wejść w kontakt, czy jednak odpuścić.
 
Manchester United w 2011 roku zapłacił za dziewięciokrotnego reprezentanta Anglii ponad 20 milionów euro. Jones miał wtedy skończone zaledwie dziewiętnaście lat, ale kwota transferu sugeruje, że już wtedy upatrywano w nim następcę Ferdinanda i Vidicia. Dziś, przedłużając kontrakt, obrońca może przyjąć na siebie trudne zadanie odbudowania defensywnej gry „Czerwonych Diabłów” na lata.


ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Phil Jones Manchester United FC Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0137 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.