Áris żegna się z grecką ekstraklasą

5 lat temu
Kolejny zasłużony klub spada z Super League

Áris Saloniki po miejscowym rywalu Iraklísie i AÉK-u Ateny jest kolejnym zasłużonym zespołem w Grecji, który musi się pogodzić ze spadkiem z Super League.

Popularni "Bogowie Wojny" stracili jakiekolwiek szanse na utrzymanie się w elicie po porażce na własnym stadionie z Ergotelis 0:2. Z tego powodu zespół prowadzony przez Soúlisa Papadópoulosa na trzy kolejki przed końcem ligi ma 11 punktów straty do zajmującej miejsce barażowe Vérii.

Ten przykry moment dla Árisu przypadł zaledwie jeden dzień po świętowaniu setnej rocznicy istnienia klubu, który do tej pory żegnał się z grecką ekstraklasą tylko dwukrotnie w sezonie 1997/98 i 2005/06.

Ekipa z Saloniki ma na swoim koncie trzy tytuły mistrza kraju, które zdobyła w 1928, 1932 i 1946 roku. Pod tym względem zajmują czwarte miejsce w Grecji za Olympiakósem, Panathinaïkósem i AÉK-iem.

Warto również wspomnieć, żę w przeszłości w barwach "Bogów Wojny" występowali tacy piłkarze, jak: Andrzej Iwan, Maciej Murawski, Piotr Włodarczyk, Emmanuel Ekwueme, Marián Kelemen, Rok Elsner czy Giánnis Papadópoulos. Ponadto na ławce trenerskiej Árisu zasiadali dwaj Polacy - Jacek Gmoch (1990-91) oraz Michał Probierz (listopad 2011 - styczeń 2012).ŹRÓDŁO
Transfery.info
TAGI: Áris Saloniki Grecja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0239 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.