Chirurg: Falcao może pojechać na mundial

5 lat temu
Istnieje spora szansa na występ Falcao podczas tegorocznych mistrzostw | fot. Jimmy Baikovicius

Chirurg operujący kolano Radamela Falcao stwierdził, że istnieje szansa na występ Kolumbijczyka podczas tegorocznych Mistrzostw Świata w Brazylii.

Falcao zerwał więzadła krzyżowe w styczniu, podczas meczu z amatorską drużyną w ramach rozgrywek Pucharu Francji. Jeszcze w tym samym miesiącu, "El Tigre" przeszedł zabieg rekonstrukcyjny, który, wydawałoby się, niemal w pewności pokrzyżuje jego plany, co do występu na światowym czempionacie.
 
Jednak już kilka dni po zabiegu pojawiały się pierwsze sygnały lekarza opiekującego się kolumbijską gwiazdą, jakoby szanse występu Falcao wynosiły "pięćdziesiąt na pięćdziesiąt". Tym razem, chirurg idzie dalej, twierdząc, że jego pacjent będzie zdolny do gry już pod koniec maja.
 
- Jeśli rezonans magnetyczny pokaże, że zrekonstruowane więzadło jest w porządku oraz, że brakuje wokół niego ognisk zapalnych, będziemy mogli pozwolić Radamelowi na powrót na boisko pod koniec dwunastego tygodnia od zabiegu - tłumaczy chirurg Jose Carlos Noronha. - Będzie mógł wznowić treningi biegowe bez gwałtownych zmian kierunku, czy nadmiernych przyśpieszeń - kontynuuje lekarz.
 
- Później, w czwartym miesiącu od operacji, Falcao będzie w pełni gotowy do gry w piłkę, więc co za tym idzie, zapewne także na 14 czerwca (pierwszy mecz grupowy Kolumbii na mistrzostwach) - przekonuje Noronha, wlewając tym samym nadzieję w serca kolumbijskich kibiców.


ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Radamel Falcao García Kolumbia Mistrzostwa Świata 2014
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0225 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.