Kokaina we krwi piłkarza Granady

3 lata temu
Dani Benitez | fot. UEFA

Granada CF zrezygnuje z usług Daniego Beniteza, po tym jak we krwi zawodnika wykryto obecność kokainy. To jednak nie jedyne konsekwencje, jakie czekają 26-latka.

Po ligowej potyczce z Betisem, która miała miejsce 15 lutego, Benitez musiał udać się na badania kontrolne, które mają na celu sprawdzenie, czy piłkarze nie używają żadnych niedozwolonych substancji. Próbka A wykazała, że w organizmie zawodnika obecne były narkotyki, a konkretniej kokaina. Na potwierdzenie tej diagnozy należy poczekać, dopóki ujawnione zostaną wyniki próbki B. 

Pomocnik wypożyczony jest do Granady z włoskiego Udinese, bowiem oba te zespoły mają wspólnego właściciela. Oprócz wyrzucenia z klubu, Benitezowi grożą także dwuletnie zawieszenie oraz wysoka kara pieniężna.

Według mediów prawnicy hiszpańskiego klubu pracują już nad unieważnieniem umowy wypożyczenia. Bardzo możliwe, że z Hiszpana zrezygnuje także Udinese, tym bardziej, że piłkarz nie wystąpił w barwach włoskiej drużyny ani razu. 

Dla gracza, który w Granadzie występuje od 2009 roku, będzie to kolejna kara, gdyż w maju 2012 roku został zawieszony na trzy miesiące po tym, jak rzucił w sędziego Closa Gomeza butelką z wodą. 

Benitez swoją karierę rozpoczynał w RCD Mallorca, z której trafił do Udinese. Od razu po trasferze do Włoch został wypożyczony do Granady, gdzie gra do dzisiaj. Dotychczas rozegrał 105 spotkań, w których zdobył 17 bramek. Jego kontrakt z włoską drużyną obowiązuje do końca czerwca 2015 roku. 

ŹRÓDŁO
Mundo Deportivo
TAGI: Daniel González Benítez Granada CF Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.