Katarski Manchester United?

5 lat temu
W transakcji mają pomóc kontakty Beckhama | Fot. PSG

Według "The Sun" wkrótce może dojść do przejęcia Manchesteru United przez inwestorów z Bliskiego Wschodu.

Twarzami nowego projektu mieliby być David Beckham, Paul Scholes, Ryan Giggs, Gary i Phil Neville, a także Nicky Butt. Ich rolą byłoby firmowanie inwestycji, natomiast same, ogromne pieniądze pochodziłyby z katarskiej rodziny królewskiej lub innego, zasobnego miliardera z jednego z arabskich państw.
 
Jak zwykle w takich informacjach, przewija się nazwisko Beckhama, który ostatnie miesiące kariery spędził w Paris Saint-Germain. Właśnie "Becks" stanowiłby spoiwo między starymi i nowymi właścicielami.
 
Aktualnie właścicielem 90% akcji "Czerwonych Diabłów" jest rodzina Glazerów. - Glazerowie stracili zainteresowanie. Każdy wie, że klub jest w zasadzie na sprzedaż. Pytanie stanowi jedynie właściwa cena, która pozwoliłaby odzyskać pieniądze i zachować twarz - miało powiedzieć angielskiemu brukowcowi bliżej nieokreślone źródło z "rynku finansowego".
 
United jest wyceniane na około dwa miliardy funtów. Anglicy podkreślają, że ewentualny kupiec musiałby się pojawić z zamiarem uzyskania prestiżu związanego z posiadaniem takiego wielkiego klubu, a nie zrobieniem dobrego biznesu pod względem finansowym.
 
Na razie "Class of 92" przejmuje Salford City, mały klub nieopodal Old Trafford, o czym pisaliśmy tutaj: http://www.transfery.info/63969,gwiazdy-class-of-92-wlascicielami-salford-city


ŹRÓDŁO
The Sun
TAGI: Manchester United FC Anglia Katar
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0154 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.