Ibrahimović mógł grać w QPR

5 lat temu
Ibrahimović mógł grać w Anglii. QPR jednak go nie chciało | Fot. Uefa.com

Zlatan Ibrahimović w Queens Park Rangers FC? Szwed miał możliwość dołączenia do angielskiej drużyny, jednakże Anglicy zdecydowali się go nie zatrudniać.

Kulisy całej sprawy opisał w swojej książce Tony Flygare, kolega z czasów gry Zlatana w Malmö FF. Obaj dorastali razem w szwedzkim Rosengard. Flygare postanowił wydać książkę o przykuwającym uwagę tytule „Once, I was bigger than Zlatan”, w której opisuje koleje losu gwiazdora europejskiego futbolu.

Okazuje się, że Ibrahimović razem ze swoim kolegą zostali w 1998 roku wysłani na tygodniowe testy do Queens Park Rangers, którego menadżerem był wówczas Gerry Francis. Obaj zawodnicy mieli wtedy po 16 lat.

Zawodnik Paris Saint-Germain FC trenował z drugą drużyną QPR przez tydzień, jednakże działacze angielskiego klubu nie zdecydowali się na zatrudnienie młodego Szweda. – Zlatan za długo miał piłkę przy nodze, trener atakował go, gdy ten się tego nie spodziewał. Zlatan nie pozostawał dłużny i oddawał trenerowi, powiedział mu też, żeby spier*****. Ten oczywiście zdenerwował się na Zlatana i powiedział mu, że od teraz będzie „oddychał przez tyłek”. Nigdy więcej nikt z QPR nie odezwał się do nas - napisał w swojej książce Flygare.

„Ibra” znany jest ze swojego ostrego temperamentu. W swojej autobiografii opowiadał, że był również blisko transferu do Arsenalu. – Chciałem im pokazać, co potrafię. Dajcie mi parę butów. Jestem na testach, pokażę wam na co mnie stać - powiedział Zlatan w książce „Ja, Ibra” w sytuacji, w której znalazł się w biurze Wengera i domagał się testów.

Obecnie Zlatan Ibrahimović jest gwiazdą światowego formatu. Grał w najsilniejszych europejskich ligach, zdobywał tytuły praktycznie na każdym podwórku, na jakim dane mu było występować. Ciekawe jednak, jak potoczyłaby się jego kariera, gdyby został piłkarzem QPR… ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Zlatan Ibrahimović Paris Saint-Germain FC QPR FC Anglia Szwecja Francja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0169 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.