Ogromny dług klubów Serie A

5 lat temu
Łączny dług klubów Seria A to półtora miliarda euro

W ostatnim sezonie wzrosły dochody klubów najwyższej włoskiej klasy rozgrywkowej, ale niestety w tym samym czasie podniósł się również poziom wydatków, co daje łączny dług w wysokości półtora miliarda euro.

Kluby Serie A  w sezonie 2012/13 zanotowały wzrost przychodów na poziomie ośmiu procent przy jednoczesnych wydatkach większych o cztery procent w porównaniu do poprzedniej kampanii. Dochody osiągnęły poziom 1,772 miliarda euro, a wydatki to aż 2,36 miliarda.
 
Te szokujące liczby to rezultat śledztwa przeprowadzonego przez włoską „La Gazetta dello Sport”, które wykazało, że tylko sześć klubów Seria A w zeszłym sezonie wyszło „na plus”. Najkorzystniej wypadło Udinese, które w sezonie 2012-13 zarobiło 32,3 miliona euro. Zaraz za nim jest Napoli z dochodem w wysokości 8,1 miliona. Pozostałe kluby, którym udało się zarobić to Chievo (1,5 miliona), Pescara (1,3 miliona), Fiorentina (1,2 miliona) oraz Catania (100 tysięcy euro).
 
Najwyższe straty zanotował Inter, bo aż 82,7 miliona euro, co i tak jest poprawą w stosunku do wcześniejszego sezonu, w którym ta suma wyniosła prawie 90 milionów.
 
Z kolei największymi przychodami może pochwalić się Juventus – 274, 8 miliona euro to głównie zasługa posiadania własnego stadionu. Włodarze „Bianconerrich” nie mają się jednak z czego cieszyć, gdyż klub jednocześnie miał drugie w kolejności najwyższe wydatki na poziomie 286,8 miliona euro, co wciąż daje straty w wysokości prawie 16 milionów.
 
Z pozostałych topowych klubów to właśnie AC Milan wydał najwięcej w zeszłym sezonie – suma 324 milionów euro robi wrażenie. „Rossonerri” byli na 6,9 miliona euro pod kreską. Lazio straciło 5,9 miliona, a Roma ponad 40.
 
W klasyfikacji ogólnych długów klubu na czele znajduje się Inter Mediolan z 293 milionami. Za nim jest Juventus (227,1 miliona euro długu) oraz Milan (221,6 miliona). Najmniej zadłużona jest Fiorentina, której wierzytelności są na poziomie 5,1 miliona euro.


ŹRÓDŁO
La Gazetta dello Sport
TAGI: Serie A Włochy AC Milan Inter Mediolan Juventus FC
Zobacz również
Bonucci zażąda transferu?!
godzinę temu  
0
Napastnik odejdzie z Romy?!
15 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0148 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.