Benfica oferuje 5 milionów euro za Polaka?

5 lat temu
Dawidowicz w lecie przeniesie się do Benfiki Lizbona / Fot. Lechia

Paweł Dawidowicz wzmocni latem Benfikę Lizbona. Transfer pomocnika Lechii ma kosztować Portugalczyków pięć miliinów euro.

18-letni gracz Lechii od poprzedniego sezonu regularnie występuje na boiskach T-Mobile Ekstraklasy. Już latem ubiegłego roku pomocnik mógł trafić do Borussii Dortmund, jednak Niemców odstraszyła kwota transferowa podana przez klub z Gdańska, która miała wynosić trzy miliony euro.

Dwa miliony więcej za Dawidowicza wyłoży za to portugalska Benfica Lizbona, w której młodzieżowy reprezentant Polski będzie występował od przyszłego sezonu.

Transfer Dawidowicza do Portugalii jest efektem współpracy, która ma zawiązać się między gdańskim klubem, a Benfiką. O możliwości stworzenia powiązań z klubem z Lizbony mówił kilka tygodni temu Andrzej Juskowiak, dyrektor sportowy Lechii, a jednocześnie członek zarządu klubu z Pomorza. Oprócz biznesowej współpracy, wynikającej w głównej mierze z faktu, że jednym z udziałowców Lechii jest inwestor z Portugalii, kluby mają stworzyć sieć powiązań sportowych. Do Gdańska mają trafiać gracze z Benfiki, którzy nie mieszczą się w pierwszym zespole, a do Portugalii mogą wyjeżdzać najzdolniejsi gracze Lechii. ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Paweł Dawidowicz Lechia Gdańsk T-Mobile Ekstraklasa Benfica Lizbona Portugalia Polska
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0235 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.