Wenger do kadry, Vieira do Arsenalu?

5 lat temu
Wenger wkrótce może zostać zastąpiony przez Vieirę |fot. Arsenal FC

Francuska federacja czyni zakusy na Arsène Wengera jako szkoleniowca reprezentacji, którego zadaniem ma być sukces na Mistrzostwach Europy w 2016 roku. Schedę po Francuzie w Arsenalu miałby zająć jego rodak – Patrick Vieira.

Poprowadzenie kadry swojego kraju podczas Euro 2016 na rodzimych boiskach byłoby spełnieniem ambicji Arsène Wengera, któremu w czerwcu wygasa kontrakt z Arsenalem. Jego miejsce może zająć były „Kanonier” Patrick Vieira.
 
Francuska federacja piłkarska chce, aby Wenger przejął kadrę narodową i poprowadził ją podczas Mistrzostw Europy w 2016 roku, które odbędą się właśnie na francuskich boiskach. Włodarze FFF uderzają w czuły punkt szkoleniowca, gdyż przewodzenia reprezentacji ojczystego kraju zawsze było wielką ambicją Wengera. 64-latek dał jednak słowo Arsenalowi, że wypełni swój kontrakt, ale ten kończy się już w czerwcu tego roku i do tej pory nie został przedłużony.
 
Media spekulują, że zakończenie 17-letniej pracy jako menadżer „Kanonierów” przez Wengera utorowałoby drogę na tę posadę jego byłemu podopiecznemu Patrickowi Vieirze. 91-krotny reprezentant swojego kraju pełni obecnie funkcję trenera młodzieży w Manchesterze City. Mówi się, ze Vieira na początku miałby współpracować z Wengerem i nabrać doświadczenia, gdyż francuska federacja chce, by Wenger objął kadrę narodową zaraz po zakończeniu Mistrzostw Świata, aby miał wystarczająco dużo czasu na przygotowanie drużyny do Euro 2016. Obecnym szkoleniowcem jest Didier Deschamps i jego drużyna awansowała do finałów Mundialu rzutem na taśmę, dopiero w barażach pokonując reprezentację Ukrainy.
 
Wenger cały czas podkreśla swoją lojalność do Arsenalu, ale jednocześnie nie przesądza jasno swojej przyszłości. Przejęcie schedy przez Vieirę bardzo ułatwiłoby fanom, klubowi oraz zapewne samemu Wengerowi jego odejście. 
 
Patrick Vieira był zawodnikiem Arsenalu w jednym z najlepszych okresów w historii klubu. Poprowadził „Kanonierów” do trzech mistrzostw Premier League oraz czterech Pucharów Angli, był kapitanem „Niepokonanego Arsenalu” z 2004 roku i jest postrzegany jako jeden z najbardziej wpływowych zawodników, którzy kiedykolwiek występowali w angielskiej ekstraklasie. 37-latek jest bardzo pożądanym młodym trenerem, a zatrudnić go chce między innymi Inter Mediolan, w którym kiedyś występował. Należy również brać pod uwagę, iż jego obecny pracodawca raczej nie będzie skłonny się go łatwo pozbyć.
 
Arsenal ma podobno plan B, który przewiduje szkoleniowca Borussi Dortmund Jürgena Kloppa lub Roberto Martineza z Evertonu jako alternatywy na stanowisko manadżera klubu.


ŹRÓDŁO
Mirror
TAGI: Arséne Wenger Patrick Vieira Arsenal FC Francja Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0161 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.