Viva Riquelme! Gol jak za najlepszych czasów [WIDEO]

4 lata temu
Fot. Juan Román Riquelme

El Superclásico, czyli mecz pomiędzy Boca Juniors a River Plate, to najważniejsze piłkarskie wydarzenie w Argentynie, a dzisiejsze starcie będzie pamiętane również z innego powodu - wspaniałej bramki strzelonej przez Juana Romána Riquelme.

Mimo, iż oba kluby lata świetności mają za sobą i powoli próbują do nich wrócić, to spotkanie i tak elektryzuje całą Argentynę, a również sporą część świata. Po raz 158. oba kluby zmierzyły się ze sobą i, niestety, spotkanie początkowo nie zachwycało.

Dopiero drugie 45 minut przyniosło większe emocje. Pierwsi prowadzenie objęli "Millonarios", po bardzo ładnej akcji wykończonej przez Manuela Lanziniego, 21-letniego ofensywnego pomocnika, który już w niedługim czasie może przenieść się do Europy. Gospodarze chcieli jak najszybciej odrobić straty, co udało się w 68. minucie meczu.

Do tego czasu Juan Román Riquelme grał w swoim stylu: leniwie, czasem straty, z małą ochotą do ostrzejszej walki, ale jednej rzeczy, dla której wielu kibiców Boca Juniors wciąż go kocha, nie zapomniał - jak w fantastyczny sposób wykonywać rzuty wolne.

 

By uświadomić sobie, jak wspaniałe było to uderzenie, wystarczy zajrzeć na Twittera, który w tym momencie został zalany wspominkami o 35-letnim Argentyńczyku, dla którego jest to prawdopodobnie pożegnanie z El Superclásico.

Piękna historia, która dla gospodarzy zakończyła się bardzo gorzko. W 86. minucie Mori strzelił gola, dającego River Plate zwycięstwo i jednocześnie zmniejszenie szans Boca Juniors na tytuł mistrzowski do minimum. Wygrana o tyle słodsza, że po dziesięciu latach La Bombonera została zdobyta.ŹRÓDŁO
Transfery.info | Twitter
TAGI: Juan Román Riquelme Boca Juniors Buenos Aires CA River Plate Argentyna
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0245 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.