Pochettino: Lallana jak Iniesta

5 lat temu
Pochwał dla Lallany nie ma końca

Według Mauricio Pochettino poszukiwań angielskiego Andrésa Iniesty nadszedł kres. Argentyński szkoleniowiec określił bowiem podobnym mianem swojego podopiecznego, Adama Lallanę.

Mauricio Pochettino określił kapitana swojej drużyny jako „osobę specjalną”, która swoimi umiejętnościami nie odstaję do gwiazdy Barcelony - Andrésa Iniesty. Anglik walnie przyczynił się do ostatniej, wysokiej wygranej z Newcastle. Były trener Espanyolu Barcelona podkreśla, że ostatni występ ukoronowany pięknym trafieniem powinien być muzą dla uszu selekcjonera reprezentacji Roya Hodgsona.
 
Wysokie noty Anglik otrzymał również od Alana Pardew, który pochwalił zawodnika po ostatnim zakończonym wygraną nad Newcastle meczu:
 
- On jest wspaniały. Przez okrągłe 90 minut dostarczał naszej defensywie nie lada problemów – mówił szkoleniowiec „Srok”.
 
Lallana ma cechy, które rzadko występują u angielskich piłkarzy. Dysponuje on dużą inteligencją gry oraz jest świetnie wyszkolony technicznie. Pochettino twierdzi, że hiszpański as Barcelony drzemie w ciele Anglika, a ten z racji młodego wieku już wkrótce może okazać się dużo lepszym piłkarzem.
 
- W ostatnim czasie, Adam miał wiele możliwości, aby dostać się do narodowej drużyny Anglii. To byłoby dla niego bardzo dobre doświadczenie. Wielokrotnie mówiłem mu, że ma on charakterystykę zbliżoną do hiszpańskich piłkarzy i umiejętności bliskie zawodnikom pokroju Iniesty, Xaviego czy Fábregasa. To szczególny piłkarz w moim zespole – nie szczędził pochwał Pochettino.


ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Southampton FC Adam David Lallana Mauricio Pochettino FC Barcelona Anglia Hiszpania
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0409 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.