Japonia gotowa zorganizować Mundial w 2022 roku

5 lat temu
Japończycy są gotowi przejąć katarski Mundial w 2022 roku

Japońska Federacja Piłki Nożnej wyraziła zainteresowanie przejęciem praw do organizacji mistrzostw świata w 2022 roku, jeśli tych pozbawiony zostanie Katar.

Kuniya Daini, prezydent Japan Football Association, przekonuje, że Japonia jest gotowa do przejęcia mistrzostw w 2022 roku. Kraj przygotowuje się do Igrzysk Olimpijskich w 2020 roku, przez co infrastruktura i zaplecze stałoby na wysokim poziomie.

- Mamy stadiony, które są gotowe na taką imprezę. Organizujemy również olimpiadę, więc jeśli będzie szansa zorganizować mundial, to chętnie podejmiemy się tego działania. Chociaż w tej chwili nie mogę powiedzieć czy jest to w ogóle realny scenariusz - powiedział japoński działacz piłkarski. 

Organizacja światowych mistrzostw piłarskich w Katarze budzi wielkie kontrowersje, zarówno w aspekcie sportowym, ale również organizacyjnym. Azjatyckim działaczom zarzuca się korupcyjną grę, której efektem było przyznanie Katarowi praw do organizacji mistrzostw. 

Dodatkowo spore kontrowersje budzi idea rozgrywania turnieju w okresie zimowym, w środku sezonu najważniejszych lig na świecie. 

Światowe organizacje praw człowieka alarmują również o stale powiększającej się liczbie ofiar wśród budownicznych obiektów sportowych w Katarze. Do prac najczęściej najmowani są imigranci z Indii. Podaje się, że w trakcie prac mogło zginąć nawet 450 obywateli Indii i to tylko w ostatnich dwóch latach. Łącznie mówi się nawet o 1200 ofiarach.

Przypomnijmy, że to właśnie Japonia przegrała z Katarem batalię o organizację mistrzostw świata w 2022 roku. ŹRÓDŁO
The National
TAGI: Katar FIFA Japonia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.021 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.