Tiago: Atlético niczym Robin Hood

4 lata temu
Tiago | Fot. Uefa.com

Pomocnik Atlético Madryt Tiago ma nadzieję, że klub ze stolicy Hiszpanii sprawi niespodziankę i postawi twarde warunki FC Barcelonie w zbliżającym się nieuchronnie dwumeczu Ligi Mistrzów.

Postawa Atlético Madryt w obecnym sezonie jest niespodzianką, z pewnością jednak przedstawiciele największych drużyn w Hiszpanii - Realu Madryt i FC Barcelony, z podziwem i trwogą oglądają poczynania „Rojiblancos”.

Wielu ekspertów i kibiców europejskiego futbolu nie widzi większych szans na awans Atlético do  półfinału Ligi Mistrzów. Za główne czynniki, które mogą przeważyć o końcowej porażce uznaje się doświadczenie, klasę sportową rywala oraz finanse. Tiago ma jednak nadzieję, że dużo mniej zamożnemu Atlético uda się utrzeć nosa wielkiej Barcelonie.

- Mamy swoją własną tożsamość i kibicom łatwo jest się z nami identyfikować. W Lidze Mistrzów gramy przeciwko drużynom z wielkimi budżetami, dlatego też myślę, że Atlético może wcielić się w rolę piłkarskiego Robin Hooda - powiedział Tiago.

Portugalczyk zwraca również uwagę na to, jak ważny byłby gol zdobyty przez jego zespół w spotkaniu wyjazdowym. – Bramka zdobyta na wyjeździe jest bardzo ważna, daje pewność przed meczem rewanżowym. W ostatnich spotkaniach przeciwko Barcelonie mieliśmy duże problemy, ale byliśmy również dobrze zorganizowani - powiedział pomocnik hiszpańskiego zespołu.

Tiago wystąpił w trzech spotkaniach obecnej edycji Ligi Mistrzów. ŹRÓDŁO
UEFA
TAGI: Atlético Madryt FC Barcelona Tiago Cardoso Mendes Hiszpania Portugalia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0144 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.