Oświadczenie Barcelony w sprawie zakazu transferowego

4 lata temu

FC Barcelona wystosowała oświadczenie na temat rzekomego naruszenia przepisów FIFA przy okazji transferów zawodników nieletnich.

Kataloński klub nie czuje się winnym zaistniałej sytuacji i poinformował, że będzie odwoływał się od postanowienia Komitetu Dyscyplinarnego FIFA. Jeśli odwołania do organów światowej federacji, a potem Sportowego Sądu Arbitrażowego, nie przyniosą skutku, wówczas Barcelona nie będzie aktywnym uczestnikiem dwóch następnych okien transferowych (więcej o sytuacji: tutaj).

Komunikat Barcelony:

"1. Zgodnie z oficjalnym stanowiskiem FIFA, Hiszpańska Federacja Piłkarska (RFEF) również została ukarana za transfery nieletnich.

2. Zasada, rzekomo naruszona przez Barcelonę, ma za zadanie chronić nieletnich przed działaniami klubów sportowych, które nie są w stanie zapewnić odpowiednich warunków rozwoju. Model La Masii gwarantuje odpowiednie warunki.
 
3. La Masia wciela w programy zapewniające edukację, zakwaterowanie, wyżywienie, opiekę medyczną, zainteresowanie niezbędne dzieciom, a także plany rozwoju sportowego. FCB najpierw kreuje ludzi, dopiero potem sportowców, czego FIFA nie dostrzegła.
 
4. Wszyscy zawodnicy FCB zawsze posiadali licencje ich federacji, zgodnie z przepisami tych federacji. Wszyscy i zawsze.
 
5. Niektórzy zawodnicy, których transfery oceniała FIFA, byli powołani przez Katalońską Federację Piłkarską, aby uczestniczyć w mistrzostwach regionalnych z reprezentacją Katalonii.
 
6. Od rozpoczęcia postępowania przez FIFA wszyscy zawodnicy zaprzestali uczestnictwa w oficjalnych meczach.
 
7. FCB nie naruszyła przepisów prawa cywilnego.
 
8. Zawodnicy, których licencje zostały anulowane w wyniku działań FIFA, dostali możliwość pozostania w klubie, pomimo braku szansy na grę.
 
9. Żaden zawodnik FCB nie znajduje się w nieuregulowanej sytuacji administracyjnej.
 
10. FCB wielokrotnie komunikowała FIFA potrzebę rewizji przepisów w celu chronienia nieletnich. Celem jest uczynienie ich bardziej efektywnymi.
 
11. Model rozwoju FCB zawsze był wysoko oceniany przez FIFA. La Masia zawsze służyła za przykład dobrych praktyk.
 
12. Kandydaci FCB do nagrody Ballon d'Or to przykład docenienia naszego treningu sportowego i procedur związanych z rozwojem zawodników.
 
13. Model treningowy FCB pomaga rodzinom wielu zawodników na integrację z lokalną społecznością.
 
14. W samej tylko Katalonii jest około 15 tysięcy nieletnich zawodników urodzonych poza Hiszpanią, tutaj zarejestrowanych, których sytuacja powinna zostać rozważona przez FIFA, analogicznie do przypadków, za które klub został ukarany.
 
Zgodnie z powyższymi postanowieniami FC Barcelona będzie odwoływać się do FIFA, a także, jeśli zajdzie taka potrzeba, do Sportowego Sądu Arbitrażowego. Zostaną również podjęte odpowiednie środki mające na celu ochronę praw klubu, w tym także umożliwienie klubowi przeprowadzania transferów zawodników w okresach do tego przeznaczonych."


ŹRÓDŁO
FC Barcelona
TAGI: FC Barcelona Hiszpania FIFA Zakaz transferowy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0156 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.