Polak odmówił Bordeaux

3 lata temu
Grzegorz Krychowiak | fot. uefa.com

Grzegorz Krychowiak odrzucił ofertę z Bordeaux. Wydaje się, że piłkarz latem nie tylko opuści obecny klub, Stade de Reims, ale także Francję.

Polak znajduje się na liście życzeń kilku europejskich klubów. Wśród nich znaleźli się „Żyrondyści”, jednak zawodnik nie zamierza powrócić do drużyny, której był zawodnikiem w latach 2008-12. Zimą defensywny pomocnik nie przystał także na propozycję Betisu Sewilla, który zajmuje obecnie ostatnie miejsce w Primera División.

Informacje te potwierdza menedżer Krychowiaka, Cezary Kucharski. – Jesteśmy w kontakcie z wieloma klubami z Anglii, Niemiec czy Hiszpanii. Na razie tylko tyle mogę powiedzieć – ujawnił.

Na 18 kwietnia zaplanowane jest spotkanie Kucharskiego z prezydentem Reims Jeanem-Pierrem Calliotem. Obaj panowie mają dogadać się co do wartości rynkowej Polaka. – Po tym spotkaniu będziemy mądrzejsi. Myślę, że znając satysfakcjonującą prezesa cenę odstępnego, wiele się wyjaśni i będziemy mogli przystąpić do dalszych rozmów z innymi klubami – wyjaśnia menedżer. Szacuje się, że Francuzi mogą oczekiwać za 24-latka kwoty w granicach czterech do siedmiu milionów euro.

17-krotnym reprezentantem Polski niedawno zainteresowany był również Olympique Lyon, ale urodzony w Gryficach piłkarz zamierza sprawdzić się w silniejszej lidze. – Chciałbym spróbować nowych wyzwań. Bundesliga lub Premier League to bardzo wymagające ligi – przyznał.

Krychowiak jest podstawowym zawodnikiem Reims. W aktualnym sezonie piłkarz rozegrał 29 meczów, w których strzelił cztery bramki oraz zanotował jedną asystę. 27 razy gracz zaczynał mecz w podstawowym składzie i tylko dwukrotnie wchodził z ławki rezerwowych.

ŹRÓDŁO
Przegląd Sportowy
TAGI: Grzegorz Krychowiak Stade de Reims FC Girondins Bordeaux Francja Polska
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.