Blatter zareagował na sytuację w Urugwaju

5 lat temu
Blatter odniósł się do sytuacji Urugwaju | Fot. Wikipedia

Sytuacja w Urugwaju zaczyna nabierać rozpędu. Nowym prezydentem związku piłkarskiego (AUF) został Wilmar Valdez, jednakże CONMEBOL (Południowoamerykańska Konfederacja Piłki Nożnej) zawiesił AUF w prawach członkowskich.

Do całej sytuacji odniósł się prezydent FIFA Sepp Blatter.

Przypomnijmy, że całe zamieszanie związane jest z narastającą agresją pomiędzy kibicami zwaśnionych klubów. Dochodziło do wielu starć, również z policją. Z tego powodu prezydent Urugwaju José Mujica zdecydował się zrezygnować z ochrony policyjnej. Zarząd AUF, znajdując się pomiędzy młotem a kowadłem, postanowił podać się do dymisji, umożliwiając działania innym opcjom politycznym. FIFA jednak nie toleruje mieszania polityki z piłką nożną, dlatego też pojawiły się obawy, iż Urugwaj może zostać wykluczony z rozgrywek Mistrzostw Świata (szerzej można przeczytać o tym TUTAJ).

Sprawa toczy się dalej i doszło do kilku zmian. Wybrano nowego prezydenta Urugwajskiego Związku Piłki Nożnej, którym został Wilmar Valdez (szerzej - TUTAJ), a CONMEBOL, pomimo faktu pojawienia się nowego prezesa, zawiesił AUF w prawach członkowskich:

"CONMEBOL zdecydowało się zapobiegawczo zawiesić AUF w prawach członkowskich. To decyzja nieszkodliwa dla Urugwaju na arenie sportowej" - oświadczenie o takiej treści pojawiło się na stronie AUF.

Czym jest tak naprawdę zawiesznie w prawach członkowskich? Żaden przedstawiciel AUF nie może brać udziału w zebraniach ani głosowaniach, odbywających się w ramach działania CONMEBOL. Urugwajski Związek Piłki Nożnej wyłączony jest również z obrad FIFA. AUF ma 72 godziny na odwołanie się od tej decyzji.

Najważniejszą kwestią w tym wszystkim jest to, czy ta cała sytuacja wpłynie na uczestnictwo Urugwaju w Mistrzostwach Świata. By wyjaśnić wszystkie niepewności, głos zabrał prezydent FIFA Sepp Blatter:

- Myślicie, że Urugwaj zostanie ukarany? Nie, Urugwaj zagra na Mistrzostwach Świata. Z tego co wiem, to problem jest już rozwiązywany przez odpowiednie organy AUF - ogłosił Szwajcar, który znajduje się obecnie w Kostaryce, gdzie odbywają się MŚ do lat 17 w piłce nożnej kobiet.

Wygląda na to, że jeśli sytuacja w Urugwaju nie ulegnie drastycznemu pogorszeniu, to reprezentacja "Urusów" może w spokoju przygotowywać się do zbliżającego Mundialu.ŹRÓDŁO
La Nación | Transfery.info
TAGI: Urugwaj FIFA Mistrzostwa Świata 2014
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.