Szef Katarskiej Federacji: Nie kupiliśmy mundialu

5 lat temu
Katar kupił mistrzostwa? | Fot. FIFA

Hassan Al-Thawadi kategorycznie zaprzeczył doniesieniom medialnym, które sugerują, że Katar kupił możliwość organizacji Mistrzostw Świata w 2022 roku.

- My nie kupiliśmy Mistrzostw Świata. To jest przecież takie proste. Wracam teraz do wielu osób, które wciąż patrzą na nas z niedowierzaniem, że wygraliśmy to głosowanie. Dlaczego tak się stało? Dlatego, że ciężko pracowało nad tym wszystkim wiele osób. Włożyliśmy w to serce i duszę, a obecnie jestem sflustrowany całą tą sytuacją - powiedział szef Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata w 2022 roku.

Zdania Hassana Al-Thawadiego nie podzielają jednak brytyjskie media, które szukają dowodów potwierdzających ich przypuszczenia, że Katar otrzymał prawo organizacji mundilau tylko dzięki łapówkom.

Śledztwo prowadzone przez "Daily Telegraph" wskazuje na to, że jednym z ojców sukcesu kraju z Półwyspu Arabskiego jest Mohammed bin Hammam, były Prezydent Konfederacji Azjatyckiej i kandydat na prezydenta FIFA (zrezygnował z kandydowania z powodu podejrzeń o korupcję), który według wiedzy gazety przekazał Jackowi Warnerowi i jego synom 1,2 miliona dolarów. Te pieniądze miały wpłynąć na prywatne konta działaczy z Trynidadu i Tobago i w głównej mierze miały zostać przekazane na kupowanie głosów, które miały umożliwić organizację Mistrzostw Świata w Katarze w roku 2018 lub 2022.

Smaczku całej tej sytuacji dodaje również fakt, że owe płatności przechodziły przez amerykańskie banki, co wywołało zainteresowanie FBI, które także zaczęło badać całą sprawę.

Kontrowersje związane z wyborem tego kraju na gospodarza mundialu z pewnością będą coraz bardziej narastać, bo zwyczajnie ciężko jest uwierzyć, że państwo leżące na środku pustyni, gdzie żyje się w nieludzkich temperaturach, w którym nie ma tradycji sportowych otrzymuje możliwość organizacji takiej imprezy.

Szef Komitetu Organizacyjnego Mistrzostw Świata w 2022 roku nie dostrzega tych minus i bardziej skupia się na sposobach dotarcia kibiców do Kataru.

- Kiedy zaczynaliśmy to myśleliśmy, że nie mamy żadnych szans na organizację tej imprezy. Stwierdziliśmy, że jesteśmy małym narodem, ale potem spojrzeliśmy, że mundial gościł w RPA, że będzie w Brazylii i Rosji, więc dlaczego nie u nas? Katar jest w centrum świata, a to oznacza łatwy dostęp do niego. Wiele linii lotniczych ma połączenie z moim krajem. To sprawia, że wiele ludzi będzie mogło łatwiej tutaj dotrzeć - dodał Hassan Al-Thawadi.ŹRÓDŁO
The Telegraph/Talk Sport
TAGI: Katar Mistrzostwa Świata 2022 FIFA Hassan Al-Thawadi
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.