Figo krytykuje strategię Interu oraz Milanu

4 lata temu
Figo krytycznie skomentował sytuacje w klubach z Mediolanu / Fot. Football Italia

Luis Figo skomentował sytuacje w mediolańskich klubach. W Interze, Portugalczyk nie widzi możliwości zrealizowania ambicji, w Milanie dostrzega brak konkretnej strategii działania.

Były skrzydłowy zespołu Interu stwierdził, że w ekipie trenera Mazzarriego nie określono realistycznych oczekiwań w stosunku do możliwości. 

Portugalczyk ocenia, że trener Interu jest pod ciągłą kontrolą włodarzy i kibiców, a tak naprawdę nie jest w stanie odnosić lepszych rezultatów z drużyną. Inter zajmuje obecnie 5. miejsce w tabeli Serie A.

- Zawsze powtarzam, że należy dążyć do celu tylko i wyłącznie jeśli jest on możliwy. Inter nie ma już szans na mistrzostwo i obecnie walczy o grę w europejskich pucharach. Trener Mazzarri jest wielkim profesjonalistą, ma doświadczenie i wnosi jakość do ekipy Interu, ale nie jest cudotwórcą. Wyniki Interu są współmierne do ich możliwości - krytycznie ocenił Portugalczyk.

- Miałem zawsze dobre relacje z rodziną Moratti, sporo im zawdzięczam. Z nowym inwestorem, Erickem Thohirem, spotkałem się tylko kilka razy i doprawdy nie wiem jaką strategię obierze, jakie ma ambicje - powiedział Figo.

Utytułowany Portugalczyk odniósł się także do sytuacji lokalnego rywala Interu, ekipy Milanu.

- Jeśli Milan kupuje zawodników, którym wygasa umowa w innych klubach to trzeba powiedzieć, że to nie jest dobra polityka transferowa. Obserwuję tą drużynę z zewnątrz i widzę, że przy transferach kierują się aspaktami ekonomicznymi - podkreślił Figo.

Były gracz, między innymi Realu Madryt czy Barcelony, powiedział, że nominacja Seedorfa na stanowisko trenera Milanu była świadomym krokiem. - W Milanie wiedzieli dlaczego zatrudniają Seedorfa. Znają jego mentalność i poczucie futbolu. Uznali, że to odpowiednia osoba. Clarence był świetnym piłkarzem, a jakim będzie trenerem? To zależy już tylko on niego - zakończył Luis Figo.ŹRÓDŁO
Football Italia
TAGI: Luis Figo Włochy AC Milan Inter Mediolan
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0146 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.