Ogromne zyski Brazylii z Pucharu Konfederacji

4 lata temu
Brazylia zanotowała ogromne wpływy po Pucharze Konfederacji w 2013 roku.

Ministerstwo Turystyki w Brazylii podało w poniedziałek, że ubiegłoroczny Puchar Konfederacji okazał się dużym sukcesem finansowym organizatorów.

Wyniki badań, dotyczących bezpośrednich wpływów oraz czynników, które złożyły się na polepszenie brazylijskiej koniunktury, zostały ogłoszone w poniedziałek. Zgodnie z nimi, Brazylia jako organizator Pucharu Konfederacji, w czasie trwania turnieju oraz w wyniku zwiększonego zainteresowania turystycznego, wywołanego imprezą, zarobiła blisko 21 miliardów dolarów.

Na większość z tej kwoty składają się wpływy z turystyki w czasie trwania turnieju oraz zyski zanotowane w wyniku działalności gospodarczej sektora publicznego oraz prywatnego. Suma wpływów wyniosła 11 miliardów dolarów. 

Pozostała kwota została wyliczona na podstawie wzrostu PKB w Brazylii. Belo Horizonte, Brasilia, Fortaleza, Recife, Rio de Janeiro i Salvador - to w tych miastach zostało wytworzone 58% z 9,7 miliardów dolarów. Pozostałe 42% to wynik wzrostu w skali krajowej. 

Najwięcej na turnieju skorzystało Rio de Janeiro, które na Pucharze Konfederacji zarobiło blisko 6 miliardów dolarów.

Do rozpoczęcia mundialu w Brazylii pozostało blisko dwa miesiące. Mecz otwarcia odbędzie się w São Paulo, spotkanie o 3. miejsce w Brasílii, zaś finał w Rio de Janeiro. Turniej trwać będzie od 12. czerwca do 13. lipca.ŹRÓDŁO
FIFA
TAGI: Brazylia FIFA
Zobacz również
Negocjacje w sprawie Fabinho!
14 godzin temu  
0
POTWIERDZONE: Nowy klub Taliski
18 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0203 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.