Belhanda może wrócić do Montpellier. Arsenal wykorzysta sytuację?

4 lata temu
Dynamo kupiło Belhandę za 8,5 miliona euro. | Fot. Dynamo Kijów

Wczoraj Younès Belhanda wyznał, że chciałby grać w Arsenalu, a dziś okazuje się, że jest bliżej celu niż mu się wydawało. Dynamo Kijów wciąż zalega z opłatą za transfer reprezentanta Maroka.

Belhanda został kupiony przez Dynamo Kijów w lipcu 2013 roku za 8,5 miliona euro. Urodzony we Francji piłkarz pochodzenia marokańskiego był bohaterem jednego z dziwniejszych transferów, gdyż interesowały się nim dużo mocniejsze europejskie kluby. Zawodnik jednak spełnia oczekiwania i w ukraińskiej Premier Liga w 18 spotkaniach strzelił 8 goli i zanotował 3 asysty. 
 
Ofensywny pomocnik Dynama Kijów nie wiąże jednak dłuższej przyszłości z ukraińskim klubem i przyznaje, że jego ambicje sięgają dużo dalej. 
 
- Jak długo zostanę w Dynamo? Nie wiem. Jeśli będę miał możliwość podniesienia sobie poprzeczki, zrobię to. Marzę o Anglii. Każdy zawodnik chciałby kiedyś tam zagrać i ja też chciałbym tego doświadczyć. Mój ulubiony klub? Oczywiście Arsenal - mówił Belhanda w wywiadzie udzielonym Metro. 
 
Dzień później [w środę] z właścicielem Montpellier Louisem Nicollinem rozmawiali dziennikarze francuskiego dziennika Midi Libre. Okazało się, że Belhanda może wkrótce znaleźć się w niecodziennej sytuacji. 
 
- Kijów nie zapłacił jeszcze całej sumy transferu. Zostali ostrzeżeni przez UEFA i możliwe, że Younès wróci i będziemy mogli sprzedać go gdzieś indziej. Chyba, że zgodzi się na obniżkę pensji i ponowną grę w barwach Montpellier. Gdyby tak się stało, byłbym szczęśliwy - mówił charyzmatyczny prezes Montpellier. 
 
Jeśli Kijów nie spłaci Belhandy, a w obecnej sytuacji wszystkich klubów na Ukrainie jest to bardzo możliwe, pomocnik reprezentacji Maroka wróci do Montpellier, a stamtąd do Londynu będzie miał o wiele bliżej.  
 
Na dowód, że Belhanda w Kijowie nie odpoczywał, zobaczcie jego gola z Szachtarem Donieck.
 


ŹRÓDŁO
Metro / Midi Libre
TAGI: Younès Belhanda Dynamo Kijów Montpellier HSC Arsenal FC Francja Anglia Maroko Ukraina
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0468 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.