Reprezentant Turcji ukarany za homofobię

4 lata temu
Kâzım-Richards winny | Fot. Wikipedia

Były zawodnik Blackburn Rovers Colin Kâzım-Richards został uznany za winnego w procesie dotyczącym jego homofobicznej postawy wobec fanów jednego z poprzednich klubów.

27-latek zapewnił na sali rozpraw, że tylko "droczył" się z kibicami podczas spotkania z Brighton, co zostało omyłkowo poczytane jako przejaw homofobii z jego strony.
 
Jednak sędzia Darren Reynolds uznał, że w świetle przedstawionych mu dowodów uznaje reprezentanta Turcji za winnego w wytoczonym mu procesie. Kâzım-Richards wyjaśniał, że był prowokowany i poniżany przez publiczność i zdecydował się odpłacić im wulgarnym gestem zza pleców.
 
- Wykrzykiwano wiele obelg w moim kierunku, które naprawdę potrafią zagnieździć się w pamięci - oznajmił Kâzım-Richards. - Zapamiętałem szczególnie jedną kobietę, która nieustannie obsypywała mnie wiązanką niemiłych słów - dodał.
 
Adwokat piłkarza Simon Reiz zapytał podczas procesu swojego klienta o to, czy zareagował w jakikolwiek sposób na docinki. Ten zdecydował się zademonstrować wspomniany gest i oświadczył, że zwyczajnie "dokonywał interakcji z fanami".
 
- Tak naprawdę robiłem dokładnie to samo, co oni w moim kierunku. Opisałbym to jako droczenie się - skomentował.
 
W trakcie trwania felernego spotkania Colin miał w pewnym momencie opuścić lekko spodenki, przyłożyć rękę do pośladka i dokonywać ruchów imitujących akt seksualny, co stało się bezpośrednią przyczyną oskarżenia.


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Colin Kâzım-Richards Bursaspor Brighton & Hove Albion FC Anglia Turcja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0471 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.