Całkowity zakaz bukmacherki w angielskim futbolu. Od ósmej ligi!

4 lata temu
W maju odbędzie się głosowanie nad proponowanymi zmianami

Grasz, trenujesz – nie obstawiaj! Wszystkie osoby związane z angielską piłką aż do ósmej ligi nie będą mogły korzystać z usług zakładów bukmacherskich. W innym wypadku może się to zakończyć ogólnoświatowym zakazem obstawiania.

Przedstawiciele Angielskiego Związku Piłkarskiego (FA) planują wprowadzić w życie zasadę eliminującą z korzystania z usług zakładów bukmacherskich wszystkich ludzi związanych z angielską piłką praktycznie na każdym szczeblu rozgrywkowym.

„FA proponuje, by od następnego sezonu, uczestnicy wszystkich lig byli zawieszeni za obstawianie meczów, bezpośrednio lub niebezpośrednio na całym świecie – tak brzmi stanowisko Angielskiego Związku Piłkarskiego w tej sprawie.

Pomysł w 2009 roku przedstawił były prezes FA David Triesman. Rozwiązanie to zostało pochwalone przez działaczy wszystkich najważniejszych związków piłkarskich w Anglii.

Zakaz korzystania z usług bukmacherskich ma dotyczyć wszystkich spraw związanych z piłką nożną, których powodzenie bądź niepowodzenie można obstawić (np. wyniki, transfery piłkarzy, zmiany szkoleniowców itd.). Karanie wiąże się z przekazywaniem informacji poufnych, które są później wykorzystywane do obstawiania różnych zdarzeń.

Cała sprawa nabrała rozgłosu, gdy Tranmere Rovers zwolniło Ronnie'ego Moore'a za wielokrotne naruszenie zasad dotyczących zakładów bukmacherskich w Anglii. Wśród piłkarzy podejrzewanych o podobne wykroczenia znajduje się między innymi Adros Townsend z Tottenham Hotspur FC.

Proponowana zasada może wejść w życie już w następnym miesiącu, gdyż 21 maja zostanie poddana głosowaniu. ŹRÓDŁO
The Guardian
TAGI: Anglia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0051 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.