Sensacyjny powód odejścia Rosella?

3 lata temu
Kolejny skandal w Barcelonie? | Fot. FC Barcelona

W Barcelonie w ostatnich miesiącach nie dzieje się najlepiej. Wśród culés krążą plotki o domniemanym powodzie odejścia Sandro Rosella i przyszłości Gerardo Martino na stanowisku trenera.

Redaktor dziennika ARA, Albert Llimos, dotarł do sensacyjnych informacji dotyczących obecnej sytuacji w Barcelonie. Na chwilę obecną nie są one potwierdzone, przez co nie trafiły jeszcze na łamy hiszpańskiej prasy, ale jeśli wierzyć dziennikarzowi i wielu znanym culés (m.in. Jaume Torresowi), już wkrótce w stolicy Katalonii może gruchnąć kolejna „bomba”.

Chodzi bowiem o powód odejścia z zarządu Sandro Rosella. Okazuje się, że przyczyną takiego ruchu byłego już prezydenta Barcelony może być… szantaż. Jak twierdzi Llimos, Rosell zdradził swoją małżonkę z partnerką innego członka zarządu „Barcy” – Carlesa Vilarrubiego. Ten drugi z kolei ma wpływy w Grupo Godó – grupie zarządzającą gazetą Mundo Deportivo czy stacją radiową RAC1. Grupa ta miała przekazać Rosellowi, że jego dobrowolna rezygnacja ze stanowiska prezydenta Barcelony nie pociągnie za sobą reperkusji w postaci ujawnienia w mediach spraw z jego życia prywatnego. Teoria ta jest dyskusyjna, jednak od pewnego czasu mówiło się o niewierności Rosella, wobec czego informacje zebrane przez Llimosa mogą okazać się prawdą.

Sensacyjne doniesienia dotyczą spraw nie tylko na szczeblu kierowniczym, ale także zmian wewnątrz drużyny. Ponoć Barcelona od jakiegoś czasu była dogadana z Borussią Dortmund w sprawie transferu Marco Reusa. Ta kwestia została jednak na chwilę obecną zawieszona wobec zakazu transferowego nałożonego na klub przez FIFA. Mimo słów obecnego prezydenta „Barcy” Josepa Marii Bartomeu ze swoim stanowiskiem miałby pożegnać się natomiast Gerardo Martino.

Najmniej prawdopodobna informacja dotyczy Leo Messiego i jego słabszej dyspozycji. Ponoć Argentyńczyk miał powiedzieć zarówno kolegom jak i trenerom, że obecnie koncentruje się tylko na Mistrzostwach Świata, dlatego nie angażuje się w pełni w grę dla klubu. Z szeregu nieprawdopodobnych informacji, jakie wypłynęły w Barcelonie, wytłumaczenie formy Messiego wydaje się być najbardziej naciągane.

Przypominamy, że sensacyjne doniesienia płynące ze stolicy Katalonii nie zostały jeszcze potwierdzone. Jeśli okazałyby się jednak prawdą, Barceloną wstrząsnąłby kolejny skandal.

ŹRÓDŁO
Albert Llimos
TAGI: FC Barcelona Hiszpania Sandro Rosell
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2016 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.