UEFA grozi City i PSG

4 lata temu
UEFA grozi City i PSG | Fot. UEFA

Manchesterowi City i Paris Saint-Germain FC grożą kary ze strony UEFA. Wszystko spowodowane jest złamaniem reguł FFP (Financial Fair Play). Możliwe, że oba kluby podzielą los Barcelony i otrzymają zakaz transferowy.

UEFA zamierza dotrzymać słowa i wymaga by kluby działały zgodnie z zasadami Financial Fair Play. Sześć tygodni temu podano informację, że 76 klubów jest sprawdzanych przez odpowiednie organy organizacji. Ponad 50 z nich nie złamało postanowień FFP. Wobec reszty wciąż trwają postępowania, ale już teraz pojawiają się doniesienia, jakoby Manchester City i Paris Saint-Germain FC groziły dotkliwe kary.

Nie będą to wykluczenia z rozgrywek Ligi Mistrzów, jednakże oba kluby mogą podzielić losy Barcelony, czyli otrzymać zakaz transferowy bądź pewne ograniczenia w działaniach na rynku transferowym. Możliwe, że skończy się "tylko" na bardzo dotkliwej karze finansowej, którą oba kluby będą musiały wpłacić.

Zarówno Manchester City jak i PSG próbują się bronić faktem, że ich wydatki pokryte są przez duże zyski ze strony sponsorów. "The Citizens" ma podpisaną umowę z narodowym przewoźnikiem Zjednoczonych Emiratów Arabskich - Etihad Airways, które przez 10 lat wyłoży 350 milionów funtów. Z kolei Paryżan sponsoruje Urząd Turystyki Kataru, płacąc 167 milionów funtów rocznie. Jednak zgodnie z zasadami FFP, obie te umowy mogą nie zostać wzięte pod uwagę.

Powodem tego jest to, że zabronione są transakcje z firmami, które są powiązane z klubem bądź jego właścicielem. Istnieje jednak wyjątek, mówiący, że jeśli zostanie wykazane, iż wartość umowy jest zgodna z prawdziwą wartością rynkową klubu, wówczas jest ona brana pod uwagę przez Club Financial Control Body.

Obecnie prowadzone śledztwa, nie tylko wobec Manchesterowi City i PSG, mają się zakończyć w niedługim czasie, a piątego maja zostanie wygłoszona decyzja ze strony UEFA. Wówczas dowiemy się kto i jakie kary poniesie za złamanie reguł FFP.ŹRÓDŁO
The Telegraph
TAGI: Manchester City FC Paris Saint-Germain FC Anglia Francja
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0163 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.