Rekik nie chce wracać do City

4 lata temu
Rekik nie chce wracać do City | fot. Uefa

Holenderski obrońca Karim Rekik podkreśla, że nie wróci do Manchesteru City do czasu, aż otrzyma szansę gry w pierwszym zespole.

Nastolatek pokazał się z tak dobrej strony podczas swojego aktualnego wypożyczenia do PSV Eindhoven, że otrzymał powołanie do reprezentacji Holandii prowadzonej przez Louisa van Gaala.

Rekik, który przebywał na wypożyczeniu również w angielskich Blackburn i Portsmouth, ma wrócić na Etihad Stadium najbliższego lata. 19-latek mówi jednak, że nie zamierza spędzić kolejnego sezonu w City, jeśli nie bierze się go pod uwagę w pierwszej drużynie

- Moim głównym celem jest grać dla City, ale wrócę tylko, jeśli dostanę poważne szanse gry. Przez cały sezon nabierałem doświadczenia w holenderskiej piłce. Pozbawiony jest więc sensu mój powrót do Manchesteru, który oznaczałby kolejny rok przesiedziany na ławce rezerwowych i trybunach - powiedział reprezentant "Oranje"

- Muszę mieć możliwość gry w co najmniej 20 meczach dla City w następnym sezonie, żeby móc się rozwijać jako zawodnik. To dla mnie bardzo ważne. Dam o tym do zrozumienia włodarzom klubu, gdy spotkam się z nimi, by omówić moje postępy - stwierdził Rekik

- W Manchesterze mam dużą konkurencję w osobach Vincenta Kompany'ego, Martina Demichelisa, Joleona Lescotta i Matiji Nastasica. Jeśli wszyscy zostaną w klubie to najlepszą opcją dla mnie będzie wypożyczenie na kolejny rok - przyznał Holender.

- Lescott jednak chce odejść i jeśli klub po jego odejściu nie będzie szukał zastępcy to okazja  może być idealna dla mnie - zakończył Rekik, który do akademii City trafił w 2011 roku z Feyenoordu.

ŹRÓDŁO
Sky Sports
TAGI: Karim Rekik PSV Eindhoven Holandia Manchester City FC Anglia
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2017 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.