FC Köln wraca do Bundesligi!

FC Köln wraca do Bundesligi! fot. Transfery.info
Źródło: Kicker

1. FC Köln, ze Sławomirem Peszko i Adamem Matuszczykiem w składzie, pokonał 3:1 VfL Bochum i na trzy kolejki przed końcem rozgrywek zapewnił sobie awans do Bundesligi.

Zaczęło się jednak dość niespodziewanie, bo w 42. minucie to przyjezdni wyszli na prowadzenie, a bramkę zdobył... Adam Matuszczyk, który zaskoczył własnego bramkarza. 25-latek na drugą połowę już nie wyszedł. Został zastąpiony przez Marcela Risse, który tuż po wejściu na boisko doprowadził do wyrównania, a asystę w tej sytuacji zaliczył Sławomir Peszko. Na prowadzenie, Köln wyprowadził Patrick Helmes, dobijając swój strzał z rzutu karnego. Tuż przed końcem meczu wynik ustalił Anthony Ujah i wtedy było wiadomo, że zaraz poleją się szampany, a feta nie będzie miała końca.

Podopieczni Petera Stögera mają 10 punktów przewagi nad SpVgg Greuther Fürth. Peszko zagrał 90 minut. 77 minut na boisku spędził Piotr Ćwielong, występujący na co dzień w Bochum. Zawodnikami „Koziołków” są także Kacper Przybyłko, obecnie przebywający na wypożyczeniu w Arminii Bielefeld i Paweł Olkowski, który latem dołączy do zespołu z Górnika Zabrze.

Awans z trybun oglądała żywa legenda klubu, Lukas Podolski. - Teraz czas na zbudowanie silnego zespołu, który będzie w stanie skutecznie walczyć w elicie. Bundesliga bez Kolonii była katastrofą - powiedział „Poldi”.

Po końcowym gwizdku sędziego fani Köln wbiegli na murawę RheinEnergieStadion, gdzie wspólnie z zawodnikami świętowali awans.

Relacje transferowe na żywo [LINK] Relacje transferowe na żywo [LINK] Dawid Szulczek: To jedyny klub, z którym rozmawiałem Dawid Szulczek: To jedyny klub, z którym rozmawiałem Xabi Alonso zdecydował. Jeszcze dziś konferencja prasowa Xabi Alonso zdecydował. Jeszcze dziś konferencja prasowa L'Equipe: Reprezentacja Polski zainteresowana znanym selekcjonerem L'Equipe: Reprezentacja Polski zainteresowana znanym selekcjonerem Robert Lewandowski za 500 tysięcy euro?! Znany klub przegapił życiową okazję Robert Lewandowski za 500 tysięcy euro?! Znany klub przegapił życiową okazję „Erik Expósito był jedną nogą w nowym klubie” „Erik Expósito był jedną nogą w nowym klubie” Waldemar Sobota ponownie w reprezentacji Polski? Była gwiazda Śląska Wrocław radzi sobie w nowej dyscyplinie Waldemar Sobota ponownie w reprezentacji Polski? Była gwiazda Śląska Wrocław radzi sobie w nowej dyscyplinie Napastnik odejdzie z Legii Warszawa?! Napastnik odejdzie z Legii Warszawa?!