Van Persie pomoże w wyborze nowego trenera?

4 lata temu
Van Gaal następcą Moyesa? | Fot. Wikipedia

Angielska prasa przewiduje, że jednym z argumentów przemawiającym za objęciem posady szkoleniowca Manchesteru United przez Louisa van Gaala jest fakt, że posiada on doskonały kontakt z Robinem van Persiem.

Co ciekawe, David Moyes zarzekał, że swoje relacje z holenderskim napastnikiem także opisałby jako znakomite. Jako przykład podał on jeden z ostatnich wywiadów z van Persiem, w którym udzielił on poparcia dla następcy Alexa Fergusona.
 
Mimo tego relacje na linii van Gaal-van Persie zdają się mieć o wiele lepiej, niż w powyższym przypadku. Wystarczy nadmienić fakt, że obecny selekcjoner Holandii powierzył van Persiemu funkcję kapitana reprezentacji, chwilę po ponownym objęciu stanowiska trenera "Oranje".
 
W ostatnim czasie van Gaal zaprosił nawet 30-latka na dwa mecze holenderskiej ekstraklasy: Vitesse Arnhem - Ajax oraz PSV - Feyenoord. Van Persie obecnie leczy kontuzję, co w oryginalny sposób zdecydował się wykorzystać van Gaal, w celu pogłębienia relacji z kapitanem jego drużyny. To dowodzi temu, że pomiędzy dwoma panami istnieje szczególny rodzaj przyjaźni.
 
Na dzień dzisiejszy nie doszło do żadnych oficjalnych rozmów pomiędzy van Gaalem a Manchesterem United, jednak zdaniem dziennikarzy jest on faworytem do objęcia roli szkoleniowca "Czerwonych Diabłów". Obecnie przebywa on na urlopie w Portugalii, na który wybrał się, aby przemyśleć ofertę ze strony... Tottenhamu. Teraz na jego stole najprawdopodobniej leżą oferty od trzech klubów: United, Hotspur oraz jeszcze jednego topowego klubu z Europy.


ŹRÓDŁO
Daily Mail
TAGI: Louis van Gaal Robin van Persie Manchester United FC Anglia Holandia Trenerzy
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0141 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.