Moyes: Jestem dumny, że mogłem prowadzić United

5 lat temu
Moyes pożegnał się z kibicami | Fot. Manchester United FC

Były już menedżer Manchesteru United David Moyes wydał oświadczenie za pośrednictwem Stowarzyszenia Menedżerów Ligi, w którym przyznał, że jest bardzo dumny z tego, że mógł prowadzić tak wielki klub.

Szkot we wtorek pożegnał się z posadą szkoleniowca „Czerwonych Diabłów”. Na Old Trafford pracował od początku obecnego sezonu. W oświadczeniu Szkota czytamy:

Zostanie wyznaczonym na menedżera Manchesteru United, jednego z największych klubów piłkarskich na świecie jest czymś, z czego zawsze będę dumny. To było nieuniknione, że przejęcie zespołu po tak długim okresie stabilności i sukcesów będzie poważnym wyzwaniem, jednak podjąłem się tego i nigdy nie żałowałem tej decyzji. Skala pracy menedżera w United jest ogromna, ale nigdy nie uciekałem od ciężkiej pracy i to samo dotyczy mojego sztabu szkoleniowego. Dziękuję im za ich zaangażowanie i lojalność w całym sezonie.

Byliśmy w pełni skupieni i zaangażowani w procesie fundamentalnej przebudowy, która w pierwszym zespole była wymagana. Musieliśmy to osiągnąć przy jednoczesnym zapewnieniu dobrych rezultatów w Premier League i Lidze Mistrzów. Jednak w tym okresie przejściowym wyniki nie były zadowalające. Kibice Manchesteru United czekali na poprawę, dlatego podzielam i rozumiem ich frustracje.

W moim krótkim czasie w klubie nauczyłem się tego, czym są tak szczególne miejsca jak Old Trafford i Carrington. Chciałbym podziękować pracownikom United, że od pierwszego dnia pracy mogłem poczuć się jak w domu. Oczywiście dziękuję wszystkim tym fanom, którzy wspierali mnie przez cały sezon. Życzę całemu klubowi wszystkiego najlepszego w przyszłości.

Zawsze uważałem, że menedżer nigdy nie przestaje się uczyć podczas swojej kariery.  Wiem, że tutaj zdobyłem niezbędne doświadczenie. Pozostaję dumny z tego, że doprowadziłem zespół do ćwierćfinału Ligi Mistrzów i jestem wdzięczny Sir Alexowi Fergusonowi za wiarę w moje możliwości i danie mi szansy zarządzania Manchesterem United.

Tymczasem szef Stowarzyszenia Menedżerów Ligi Richard Bevan skrytykował klub za sposób, w jaki Moyes dowiedział się o zwolnieniu.

- Jesteśmy bardzo rozczarowani tym, że David Moyes o swoim zwolnieniu dowiedział się najpierw od prasy, a dopiero potem od władz klubu. W trakcie jego pobytu w United Szkot zachowywał się uczciwie i profesjonalnie. Dlatego jest to smutne zobaczyć w jaki sposób został potraktowany na koniec jego kadencji - powiedział Bevan.ŹRÓDŁO
Manchester Evening News
TAGI: David Moyes Manchester United FC Trenerzy Anglia
Zobacz również
75 milionów za Martiala!
14 godzin temu  
0
KOMENTARZE (
0
)
| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT | POLITYKA PRYWATNOŚCI
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.