Holenderski związek ukarze Ajax

4 lata temu
KNVB ukarze Ajax | Fot. KNVB

Ajax Amsterdam zostanie ukarany za zachowanie swoich kibiców podczas niedzielnego meczu finałowego Pucharu Holandii przeciwko PEC Zwolle.

Kibice klubu z Amsterdamu swoim zachowaniem sprawili, że mecz opóźnił się o 25 minut. Zaledwie po minucie spotkania z trybun na płytę boiska stadionu De Kuip w Rotterdamie były rzucane fajerwerki oraz bomby dymne, które po jakimś czasie uniemożliwiły kontynuowanie widowiska.

Holenderski Związek Piłki Nożnej już zakomunikował, że sprawcy tych czynów z pewnością doczekają się kary. – Początek meczu był nie do zaakceptowania. Zdarzenia z pierwszych pięciu minut meczu były bardzo rozczarowujące. Razem z klubami i lokalnymi władzami będziemy pracować nad tym, by oszacować wymiar kary dla winowajców - powiedział dyrektor KNVB, Bert van Oostveen.

Władze Ajaksu również postanowiły wydać oświadczenie dotyczące niedzielnego meczu finałowego.

„Wczorajszy dzień powinien być fantastycznym dniem dla naszego klubu oraz kibiców. Niestety grupa kibiców postanowiła zrujnować to święto futbolu. Nasz klub został skompromitowany przez ich naganne uczynki. Jesteśmy zażenowani zachowaniem tych ludzi, uważających się za kibiców naszego klubu. Napisaliśmy dziś przeprosiny dla KNVB oraz zarządców stadionu De Kuip, którego byliśmy gośćmi. Jeszcze raz gratulujemy PEC Zwolle zwycięstwa. Ajaks rozpoczął dochodzenie w sprawie tych wydarzeń. W dochodzeniu będą brały udział prokuratura i policja” - tak brzmi oświadczenie holenderskiego klubu.

PEC Zwolle pokonał Ajax 5-1. Cały mecz w barwach zwycięzców rozegrał reprezentant Polski, Mateusz Klich.ŹRÓDŁO
Football Oranje
TAGI: Ajax Amsterdam PEC Zwolle Holandia
KOMENTARZE (
0
)
FACEBOOK:
REKLAMA:

Page generated in 0.0081 seconds.

| AKTUALNOŚCI | TRANSFERY | PUBLICYSTYKA | REKLAMA | REDAKCJA | KONTAKT
© 2004-2018 TRANSFERY.INFO. Wszelkie prawa zastrzeżone.